سناتور آمریکایی از احتمال وقوع جنگ هسته ای آمریکا با کوریای شمالی خبر داد

۱۳ قوس ۱۳۹۶

یک قانونگذار ارشد جمهوریخواه آمریکا تاکید کرد هر بار کوریای شمالی دست به یک آزمایش هسته ای میزند واشنگتن به جنگ پیشگیرانه با این کشور نزدک تر میشود.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، به نقل از خبرگزاری فرانسه، لیندسی گراهام، سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی در مصاحبه با برنامه “رودررو با ملت” در شبکه سی‌بی‌اس گفت: اگر یک آزمایش هسته‌ای زیرزمینی صورت گیرد باید خودتان را آماده پاسخی بسیار جدی از جانب آمریکا کنید.

سناتور گراهام از پنتاگون خواسته است شروع به خارج کردن بستگان نظامیان آمریکا نظیر همسران و فرزندان نظامیان به خارج از کوریای جنوبی کند؛ چرا که جنگ با کوریای شمالی در حال نزدیک تر شدن است.

او گفت: با توجه به تحریکات اخیر کوریای شمالی این دیوانگی است که همسران و فرزندان نظامیان را به کوریای جنوبی بفرستیم.

او که عضو کمیته نیروهای مسلح سنای آمریکاست اظهار داشت: من از آنها (مقام‌های پنتاگون) می‌خواهم اعزام این بستگان را متوقف کنند و فکر می‌کنم اکنون زمان آغاز خارج کردن این افراد از کوریای جنوبی است.

این اظهارات گراهام مشابه هشدارهایی بود که هربرت مک‌مستر، مشاور امنیت ملی دولت ترامپ در یک اجلاس امنیتی در شهر واشنگتن مطرح کرد و از افزایش روز به روز پتانسیل جنگ با کوریای شمالی خبر داد.

مک‌مستر گفت: ما وارد یک رقابت برای توانایی حل کردن این مشکل شده‌ایم. از نظر من این بی‌ثبات کننده‌ترین اتفاقی است که در دوران بعد از جنگ جهانی دوم اتفاق افتاده است. این اتفاقی است که ما را در خطر مستقیم قرار می‌دهد اما در عین حال جهان را نیز در خطر قرار می‌دهد.

گراهام که به عنوان یک جنگ طلب در سیاست خارجی آمریکا مطرح است گفت: سیاست دولت آمریکا این است که جلوی قابلیت کوریای شمالی برای هدف قرار دادن آمریکا با یک موشک هسته‌ای را بگیرد نه اینکه آن را مهار کند. این جلوگیری در عین حال دربردارنده یک جنگ پیشگیرانه به عنوان آخرین راه حل است. با توجه به اینکه فناوری آنها در حال رشد یافتن است این پیش دستی هرچه بیشتر محتمل می‌شود. هر آزمایش موشکی و هر آزمایش تسلیحات هسته‌ای از جانب کوریای شمالی به معنی این است که این وصال محتمل‌تر می‌شود.

این در حالی است که کارشناسان غربی گفته‌اند که موشکی که کوریای شمالی روز چهارشنبه گذشته آزمایش کرد قادر به رسیدن به خاک آمریکا است.

آمریکا در کوریای جنوبی ۲۸ هزار و ۵۰۰ سرباز مستقر کرده است.

هربرت مک‌مستر در مصاحبه با شبکه فاکس نیوز اظهار داشت: دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در حال حاضر آماده برخورد علیه کوریای شمالی است اما در تلاش برای متقاعد کردن چین، روسیه و کشورهای دیگر به منظور استفاده از فشارهای اقتصادی بیشتر علیه بلندپروازی‌های هسته‌ای پیونگ یانگ است.

 

آمریکا،

جنگ،

کوریای شمالی،

لیندسی گراهام،

هسته ای،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.