سقوط جنگده ائتلاف در عراق توسط داعش

منابع محلی، نیمه شب گذشته اعلام کردند گروه تروریستی داعش یک طیاره جنگی ائتلاف جهانی را در ناحیه “الضلوعیه” در شمال عراق ساقط کرد، خبری که ارتش عراق و امریکا هنوز واکنشی به آن نشان ندادند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، تنها چند ساعت پس از آنکه نیروهای دولتی عراق از پاکسازی شماری از محله‌ها در “الضلوعیه” در ولایت صلاح‌الدین خبر دادند، منابع محلی نیمه های شب گذشته فاش کردند که گروه تروریستی داعش یک جنگنده متعلق به نیروهای ائتلاف نظامی را در این منطقه سرنگون کرده است.

تاکنون ارتش عراق و فرماندهی مرکزی امریکا که حملات هوایی ائتلاف بین‌المللی ضد داعش در عراق و سوریه را تحت نظر دارد، به احتمال وقوع این حادثه واکنش نشان نداده‌اند و اطلاعاتی نیز درخصوص هویت این جنگنده ساقط شده و نوع آن وجود ندارد.

در صورتی ‌که این اطلاعات صحیح باشد، این دومین حادثه از این دست خواهد بود. هفته گذشته گروه داعش یک جنگنده F۱۶ اردنی را در “الرقه” شمال سوریه سرنگون کرد و پیلوت آن را به اسارت گرفت.

فرماندهی مرکزی امریکا و دولت اردن سقوط جنگنده اردنی توسط داعش را رد و تأکید کردند که در شرایط حاضر که دسترسی به لاشه‌های طیاره و پیلوت آن وجود ندارد، امکان شناسایی دلیل سقوط این پرنده جنگی نیز ممکن نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *