سعودی عامل اصلی بی ثباتی خاورمیانه

۲۲ اسد ۱۳۹۵

فعال ناشناس توییتری سعودی که به افشای اخبار محرمانه آل سعود مشهور است، اعلام کرده که محمد بن سلمان وزیر دفاع عربستان سعودی به طور مستقیم جنگ در حلب سوریه را کنترل میکند!!

201611923745932618011

تدارک و تسلیح بیش ۱۰ هزار تروریست در حمله به شهر حلب بی تردید توسط کشورهای حامی تروریست که مایل بی ثباتی خاورمیانه هستند یعنی دولت های سعودی و قطر انجام می شود

البته سعودی و قطر  فقط در حد یک مزدور عمل می کنند و در حقیقت این دو کشور نیات پلید اسراییل و آمریکا در تفرقه اندازی بین مسلمانان و تضعیف دولت های ضد امپریالیست  را اجرا می کنند.

تروریست های فتح الشام ( شاخه القاعده سوریه) که تشنه خون ریزی مردم بی دفاع است با حمایت مستقیم دولت سعودی با گلوله باران مناطق غیر نظامی شهر حلب عملا نشان داده که هیچ ارزشی برای جان مردم سوریه قائل نیست و تنها هدفش اجرای دستورات افسران سعودی حاضر در منطقه است.

در حقیقت به قول پوتین ریئس جمهور روسیه« هیچ تفاوتی بین تروریست وجود ندارد» و همگی از جمله داعش ، احرار الشام و فتح الشام و … به قصد بدنامی اسلام و تفرقه و ناامنی پا به عرصه گذاشته اند.

دولت سعودی هر جا نهضتی مردمی فریاد اسلام خواهی برآورده ( بحرین و یمن ) وحشت زده و همسو با غرب به شدت دست به اقدام نظامی و حمایت از تروریست های بدنام زده است .

سعودی ها همراه با رژیم مستبد ال خلیفه سعی در به انزوا کشیدن انقلاب مردم بحریم دارند .

از طرفی دولت سعودی مسئول شكست مذاكرات سياسي و كشتار مردم يمن است سعودي ها با تشويق هادي به استعفاء ، سياست يمن بي دولت را كليد زدند و اكنون نيز در ادامه اشتباهات خود ، سياست ايجاد و تشديد جنگ داخلي در يمن را در دستور كار  قرار دادند.

با این وجود  مردم يمن در مقابل تجاوز به كشورشان شجاعانه ايستاده اند و مقطع جديد تاريخي را رقم زدند.

عربستان در باتلاق يمن گرفتار امده و با تداوم روش هاي ناكارآمد امنيتي و نظامي قادر به نجات خود نيست.

به اعتقاد تحلیل گران سیایی بی طرف ،راهكار صلح و ثبات در يمن صرفا سياسي است و اينده اين كشور متعلق به همه گروهها ، احزاب و مردم يمن است.

اما متاسفانه عربستان اجازه نميدهد كه سازمان ملل به وظايف خود در قبال حقوق اوليه مردم يمن عمل كند و البته امريكا نيز سكوت و به نحوی با جنایات سعودی ها همراهي مي كند.

تروریسم،

حمایت،

خاورمیانه،

سعودی،

یمن،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed