سعد حریری عربستان را به مقصد پاریس ترک کرد

نخست وزیر مستعفی لبنان دو هفته پس از استعفا و گمانه زنی های بسیار در مورد وضع وی در عربستان، امروز شنبه عربستان را به مقصد فرانسه ترک کرد.

به گزاری خبرگزاری خاورمیانه، به نقل از خبرگزاری فرانسه از بیروت، شبکه تلویزیونی المستقبل اعلام کرد : حریری با هواپیمای خصوصی خود و به همراه همسرش فرودگاه ریاض را به مقصد فرودگاه بورژه پاریس ترک کرد.

یک منبع نزدیک به حریری نیز با تایید خبر خروج هواپیمای حریری از ریاض تصریح کرد این سفر حدود شش ساعت و نیم طول خواهد کشید.

پیشتر نیز نخست وزیر مستعفی لبنان در پیامی در صفحه توئیتر خود اعلام کرده بود در مسیر فرودگاه است.

امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه، برای خروج لبنان از بن بست ایجاد شده در پی استعفای ناگهانی حریری ، وی و خانواده اش را به فرانسه دعوت کرد.

منابع گفته‌اند، امانوئل ماکرون،‌ رئیس‌جمهوری فرانسه از سعد حریری راس ساعت ۱۲ ظهر به وقت پاریس به عنوان نخست وزیر لبنان در کاخ الیزه استقبال خواهد کرد.

رئیس‌جمهوری فرانسه گفته است، از حریری به عنوان نخست وزیر لبنان استقبال می‌کند و انتظار دارد بعد از آن حریری ظرف چند روز یا چند هفته به  بیروت بازگردد.

شبکه تلویزیونی المستقبل اعلام نکرد فرزندان حریری نیز والدین خود را در این سفر همراهی می کنند ، یا خیر؟ دو فرزند آنها با والدین خود در ریاض زندگی می کردند و فرزند بزرگتر آنها تابستان برای تحصیل عازم خارج شده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *