سازمان ملل خواستار پرداخت غرامت به لبنان از سوی اسرائیل شد

نواف سلام، نماینده دایم لبنان در سازمان ملل متحد اعلام کرد که این سازمان با اکثریت آرا از رژیم اسرائیل خواسته است تا ۸۵۶ میلیون دالر به عنوان غرامت به لبنان پرداخت کند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، نواف سلام گفت که این تصمیم مجمع عمومی سازمان ملل با شکل گیری یک لکه نفتی درسواحل لبنان دردریای مدیترانه ارتباط دارد.

وی تصریح کرد: این تصمیم سازمان ملل یک پیروزی نه فقط برای لبنان بلکه برای عدالت و منشور این سازمان و قوانین بین المللی محیط زیست است.

نماینده لبنان در سازمان ملل افزود: بعد از جنگ ۳۳ روزه تابستان ۲۰۰۶ و تجاوز رژیم اسرائیل به لبنان این برای اولین بار بود که مجمع عمومی سازمان ملل با اکثریت ۱۷۰ رای از اصل ۱۷۹ رای از این رژیم خواست تا به لبنان غرامت پرداخت کند.

با حمله جنگنده های اسرائیل به ایستگاه تولید انرژی برق “الجیه” ، نفت به درون آب های ساحلی لبنان در دریای مدیترانه وارد شد و با تشکیل یک لکه نفتی بزرگ خسارت های زیادی بویژه به محیط زیست این کشور تحمیل کرد.

نواف سلام خاطرنشان کرد: این تصمیم مقدمه ای است تا لبنان بتواند غرامت های دیگری را از رژیم اسرائیل برای صدمه وارد کردن به بخش های دیگر از جمله بهداشت، محیط زیست، تنوع زیستی دردریا وآلودگی آب های زیرزمینی دریافت کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *