زنان ایزدی برای فرار از تجاوز داعش دست به خودکشی میزنند

۲ جدی ۱۳۹۳

سازمان عفو بين الملل اعلام كرد كه اقدام گروه تروريستی داعش در بردگی گرفتن جنسی زنان و دختران ايزدی باعث شده است كه آنها دست به خودكشی بزنند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، پیکارجویان تکفیری ضمن تصرف شهر سنجار را در اوایل ماه اگوست، صدها تن از ساکنان این منطقه را کشتند و صدها تن از زنان و دختران ایزدی را ربوده و به بردگی گرفتند.

دوناتلا رُوِرا، مشاور ارشد عفو بین الملل در پاسخگویی به امور بحرانی بعد از گفتگو با ۴۰ دختر ایزدی که از دست داعش گریخته بودند، گفت: زندگی صدها زن و دختر ایزدی به واسطه وحشت ناشی از خشونت‌های جنسی و بردگی جنسی در دوره اسارت داعش، متلاشی شده است.

وی افزود: بسیاری از کسانی که به عنوان برده جنسی در اسارت به سر برده‌اند، کودک هستند، دخترانی ۱۴، ۱۵ ساله و حتی جوان‌تر.

دوناتلا افزوده: يک دختر جوان به نام جيلان 19 ساله از ترس مورد تجاوز قرار گرفتن خودكشی كرده است. اين مطلب را خواهر اين دختر بيان كرد.

يكی از زنان ايزادی ربوده شده توسط گروه داعش كه بعدا توانست از دست اين گروه فرار كند، اين حادثه را تاييد می كند.

وی گفت: “يک روز، به ما لباس هايی مانند لباس های رقص دادند و از ما خواستند كه دوش بگيريم و اين لباس ها را به تن كنيم. جيلان در حمام خودكشی كرد”.

اين زن افزود: اين دختر پس از بریدن رگ دستش، خود را دار زد. او بسيار زيبا بود. فكر مي كنم مي دانست كه با يک مرد به مكان ديگری برده خواهد شد و به همين دليل، خودش را كشت”.

سازمان عفو بين الملل در گزارش خود آورده است: اكثر كسانی كه زنان و دختران را به بردگی جنسی برده اند از عناصر گروه داعش يا برخی طرفداران اين گروه بوده اند.

رُوِرا گفت: آثار جسمی و روانی اقدامات خشونت آميز جنسی كه اين زنان را ويران كرده است، فاجعه بار است. بسياری از آنها شكنجه شده اند و مانند برده با آنها رفتار شده است. حتی كسانی كه توانسته اند فرار كنند، همچنان از آثار روانی عميق اين امر رنج مي برند.

به گفته فعالان کرد ایزدی، سه هزار و ۵۰۰ زن و کودک ایزدی ناپدید شده‌اند. دو هزار مرد ایزدی نیز مفقود شده‌اند که بیم آن می‌رود اکثر آنها اعدام شده باشند.

تروریست‌های داعش کنترل بخش‌های مختلفی از عراق و سوریه را در اختیار دارند و در مناطق تحت کنترل خود مرتکب جنایت‌ علیه بشریت می‌شوند و همه‌ی جوامع و اقلیت‌ها از جمله شیعیان، سنی‌ها، کردها و مسیحیان را می‌کشند.

تجاوز،

خودکشی،

داعش،

زنان ایزدی،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

1 Comment

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.