زلزله شدید در جاپان 19 کشته و صدها زخمی بر جای گذاشت

۲۸ حمل ۱۳۹۵

7331526-3x2-700x467زمین لرزه ای به بزرگی 7.3 ‘ریشتر’ بامداد امروز شنبه جنوب جاپان را تكان داد و دست كم 19 كشته و صدها زخمی بر جای گذاشت.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه به نقل از رویتر، مقامات جاپان هشدار داده اند كه به منطقه وسیعی خسارت وارد شده است و گزارش ها حكایت از آن دارند كه شماری زیادی از ساکنان محل زیر آوار ساختمان های فرو ریخته مانده اند و برق منطقه قطع شده است. همچنین برخی از این ساختمان ها دچار حریق شده اند.

شبكه خبری ان اچ كی جاپان گزارش از كشته شدن 19 نفر و انتقال 750 زخمی به بیمارستان برای مداوا خبر داده ولی گمان می رود این آمار به دلیل وخیم بودن حال برخی از مجروحان افزایش یابد.

همچنان گزارش ها حاکی از آن است كه به ساكنان نواحی مجاور یک سد، به دلیل احتمال شكسته شدن سد اعلام كردند، این نواحی را ترک كنند.

یک مقام دولتی گفت: زلزله امروز شنبه موجب هشدار در مورد وقوع سونامی شده هر چند كه بعدا توصیه به عمل آمده لغو شده و هیچ گونه نارسایی در كار سه نیروگاه هسته ای مستقر در منطقه مشاهده نشده است.

مردمی كه هنوز زلزله روز پنجشنبه را از یاد نبرده بودند بامداد شنبه به خیابانها ریختند. در شهر یاتسوشیرو ، ظاهرا یک آپارتمان دچار آتش سوزی شده و در عین حال در یک خانه پرستاری در شهر ماشیكی تعدادی از ساكنان زیر آوار گیر كرده بودند.

بیمارستان

جاپان،

زخمی،

زلزله،

سونامی،

کشته،

نارسایی،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed