رژیم اسرائیل طی 16 سال 27 هزار کودک فلسطینی را به خاک و خون کشیده است

۱۸ حمل ۱۳۹۵

85659-255571-1406966972رژیم اسرائیل در 16 سال اخیر، 27 هزار کودک فلسطینی را به شهادت رسانده و یا زخمی کرده است.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه به نقل از العالم، وزارت اطلاعات فلسطین، با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: «از ابتدای انتفاضه مسجد‌الاقصی در سال 2000 تاکنون ، 2 هزار کودک فلسطینی شهید و بیش از 25هزار کودک نیز زخمی شده‌اند. در این بیانیه همچنین تاکید شده که تفنگداران رژیم اشغالگر اسرائیل، در این 16 سال، بیش از 12هزار کودک را بازداشت کرده‌اند که از این تعداد 480 تن، همچنان در زندان به سر می‌برند.

در بیانیه همچنان آمده است که 95 درصد از این کودکان، در مراحل بازداشت و بازجویی شکنجه شده‌اند و به آنان تعرض شده و یا از داشتن وکیل در هنگام بازجویی محروم بوده‌اند یا به اکراه ناچار شده‌اند به اموری که به آنها گفته می‌شد، اعتراف کنند.

وزارت اطلاعات فلسطین در این بیانیه همچنین خاطرنشان کرده که رژیم اشغالگر اسرائیل، سالانه 700 کودک از ولایت‌های مختلف فلسطین را به بهانه پرتاب سنگ به تفنگداران رژیم اسرائیل و شهرک‌نشینان، بازداشت می‌کند و دانش‌آموزان فلسطینی را در پسته های تلاشی بر دروازه‌های شهرها و روستاها آزار می‌دهد.

در جنگ 51 روزه غزه نیز بیش از 500 کودک فلسطینی به شهادت رسیدند. این جنایات باعث شده تا اسرائیل به رژیم «کودک‌کش» معروف شود.

اسرائیل،

سنگ،

شهادت،

فلسطینی،

کودک کش،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed