رژیم اسرائیل خواستار مذاکره بدون پیش شرط با فلسطین شد

۱۳ ثور ۱۳۹۵

shabnamnews2846784396990565دفتر نخست‌وزیری رژیم اسرائیل در بیانیه‌ای خواستار مذاکره مستقیم، فوری و بدون پیش‌شرط با مقامات فلسطینی شد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم اسرائیل اعلام کرد که اسرائیل آماده مذاکره فوری و بدون پیش‌شرط با مقامات [تشکیلات خودگردان] فلسطین است.

در بیانیه دفتر نخست وزیری رژیم اسرائیل با عنوان «پاسخ اسرائیل به طرح فرانسه» آمده است که این رژیم بر موضع قبلی خود مبنی بر اینکه مذاکرات مستقیم بهترین راه‌حل درگیری‌های دو طرف است، پایبند است.

این بیانیه تاکید می‌کند که رژیم اسرائیل آماده است این مذاکرات را «بدون هیچگونه پیش شرط» و سریع آغاز کند و هرگونه طرح دیپلماتیک دیگر باعث دوری فلسطینیان از مذاکرات خواهد شد.

دولت فرانسه هفته گذشته اعلام کرد که نشستی از وزرای خارجه را طی ماه بعد در پاریس آغاز خواهد کرد تا فرایند سازش میان اسرائیل و فلسطین را دوباره احیا کند.

ژان مارک آیرالت وزیر خارجه فرانسه با عقب‌نشینی آشکار از موضع قبلی خود درباره لزوم به رسمیت شناخته شدن دولت فلسطین از جانب رژیم اسرائیل، اعلام کرد که برای این نشست خودسرانه اقدامی نخواهد کرد.

پیش شرط،

دیپلماتیک

سازش،

فلسطین،

مذاکره،

مستقیم،

نتانیاهو،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed