ادامه شهرک سازی رژیم اسرائیل در کرانه باختری

افزایش 70 درصدی شهرک‌سازی در کرانه باختری و قدسوزیر دفاع رژیم اسرائیل روز یکشنبه بر تداوم شهرک‌سازی‌های غیرقانونی این رژیم در منطقه اشغال‌شده کرانه باختری تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، موشه یعلون، وزیر دفاع رژیم اسرائیل روز یکشنبه تأکید کرد این رژیم شهرک‌سازی‌های غیرقانونی در کرانه باختری را متوقف نخواهد کرد.

وزیر دفاع رژیم اسرائیل، در پاسخ به برخی شایعات مبنی بر توافق بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر این رژیم برای متوقف کردن شهرک‌سازی‌ها با دولت آمریکا گفت: «شهرک‌سازی‌ها را متوقف نکرده‌ایم. تصمیمی برای این کار گرفته نشده است.»

یعلون که با رادیو اسرائیل گفت‌وکو می‌کرد یادآور شد تنها مورد توقف شهرک‌سازی‌ها در کرانه باختری بنا به درخواست آمریکایی‌ها، در دوره‌ای بین نوامبر سال ۲۰۰۹ تا دسامبر ۲۰۱۰ اتفاق افتاده است.

وی افزود: «از آن زمان به بعد، ما همواره ساخت و ساز کرده‌ایم.»

رژیم اسرائیل، پس از اشغال اراضی فلسطینی کرانه باختری و شرق بیت‌المقدس در سال ۱۹۶۷ سیاست شهرک‌سازی‌های غیرقانونی و اسکان بیش از نیم میلیون اسرائیلی را در آنها دنبال کرده است.

کنوانسیون ژنو، هر گونه اقدام ساخت و ساز اشغالگران در سرزمین‌های غصبی را ممنوع می‌داند، و بر همین اساس بیشتر کشورهای جهان، شهرک‌سازی‌های رژیم اسرائیل را غیرقانونی می‌دانند.