روسیه 400 موتر ماین‌روب به عراق میفرستد

۲۱ سرطان ۱۳۹۴

خودروهای زرهی روسیه علیه داعش در عراقدولت روسیه تصمیم دارد ظرف هفته آینده ۴۰۰ موتر ماین‌روب پیشرفته را به عراق بدهد تا در عملیات‌های خود علیه گروه تروریستی داعش در شمال و غرب این کشور استفاده کند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، رسانه‌های داخلی عراق به نقل از یک مقام نظامی این کشور اعلام کردند: دولت عراق قرارداد محرمانه‌ای را با روسیه برای تجهیز ارتش به زره‌ پوش‌های ماین‌روب امضا کرده است و این موترهای پیشرفته به زودی در عملیات‌های نظامی عراق علیه گروه تروریستی داعش در شمال و غرب این کشور مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

این مقام نظامی افزود: هزینه‌ خرید این زره‌پوش‌ها به زودی توسط دولت پرداخت خواهد شد.

منبع مذکور گفت: روسیه این موترهای پیشرفته زرهی را به شکل تانک‌های T90 روسی ساخته است و این موترها توان جمع‌آوری اطلاعات، عبور از موانع و پاکسازی ماین‌های کاشته شده را دارند.

وی در ادامه اظهار داشت: ماین‌روب‌ها که از چرخ‌های فولادی برخوردارند توان بازگشایی مسیرهای ماین گذاری شده را برای عبور موترهای زرهی و نیروهای پیاده‌نظام و نیز نفربرها دارند. این موترهای زرهی با وزن زیاد خود می‌توانند هر بمبی را منهدم کنند بدون اینکه آسیبی به آنها وارد شود و به این ترتیب مسیر را برای دیگر موترهای زرهی پشت‌سر خود بازمی‌کنند.

حیدر العبادی، نخست‌وزیر عراق ماه می گذشته با اشاره به اینکه شرایط موجود، عراق را مجبور به پیدا کردن منابع جدید تسلیحاتی می‌کند، گفت: عراق قراردادهای تسلیحاتی متعددی با روسیه دارد که برخی فوری هستند و به زودی در سفرم به مسکو اجرایی خواهند شد.

400 موتر ،

تروریستی ،

داعش ،

روسیه ،

عراق ،

عملیات‌های ،

ماین‌روب ،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed