روسیه: ناتو کشورهای میزبانش را ناآمن می‌سازد

۱۰ جدی ۱۳۹۶

یک مقام ارشد دولت روسیه تاکید کرد که تقویت قوای نظامی ناتو را در کشورهایی که نیروها و تجهیزات این ائتلاف مستقر هستند امنیت این کشورها را کاهش داده و با خطر مواجه میسازد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، ولادیمیر تیتوف، معاون اول وزیر امور خارجه روسیه در مصاحبه با اینترفاکس گفت: من مطمئن هستم تبعات منفی تدارکات نظامی ناتو نگرانی جدی در میان همه طرف‌ها به وجود خواهد آورد؛ زیرا وضعیت امنیتی را در کشورهایی که میزبان قوا و تجهیزات ناتو هستند، وخیم‌تر خواهد کرد.

این مقام ارشد روسیه با اشاره به اینکه دکترین نظامی مسکو روند تقویت قوای ناتو را در میان نخستینن تهدیدات نظامی علیه کشور قرار می‌هد افزود: این اقدامت ناتو شامل انتقال نظامیان به کشورهای هم مرز با روسیه و ایجاد استقرار سیستم‌های دفاع موشکی راهبر می‌شود.

وی افزود: طی سالیان متوالی این اقدامات از سوی ائتلاف ناتو در چارچوب سیاست مهار کشور ما اتخاذ شده است. در اروپا نیز در حال حاضر یک پایگاه خط مقدم در حال تشکیل است تا در صورت نیاز به منظور حمله مورد استفاده قرار بگیرد.

او تاکید کرد که مسکو همچنین نسبت به توسعه فعالیت‌های هوایی و دریایی ناتو در نزدیکی مرزهای روسیه و ایجاد زیرساخت‌های نظامی جدید نگران است و همچنین از بابت افزایش ابعاد و شدت رزمایش‌های ناتو نیز نگرانی دارد.

تیتوف خاطر نشان کرد: بر طبق طرح‌های جدید توسعه دفاع موشکی آمریکا و ناتو در اروپا علاوه بر یک تاسیسات مورد استفاده در رومانی قرار است یک پایگاه دفاع موشکی مشابه نیز در منطقه ردزیکوو در لهستان در سال ۲۰۱۸ عملیاتی شود.

اوایل ماه جاری میلادی واشنگتن یک قرارداد ۲۱۴ میلیون دالری برای ایجاد فرودگاه، تاسیسات آموزشی و نظامی در شرق و شمال اروپا منعقد کرد.

روسیه،

ناآمن،

ناتو،

نظامی،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.