روسیه در مورد افغانستان نشست ۳ جانبه برگزار خواهد کرد

0,,18975629_303,00روسیه تصمیم دارد بزودی نشست سه جانبه ای را با حضور نمایندگان کشورهای چین و هند درباره افغانستان برگزار کند.

به گزارش به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، ضمیر کابلوف نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در افغانستان گفت: مقامات مسکو امیدوارند تا نشستی در سطح وزرای خارجه روسیه، چین و هند در ماه اپریل سال جاری میلادی در مسکو در مورد افغانستان برگزار کند.

کابلوف در مصاحبه‌ای با رسانه‌ روسی بیان کرد: با کشورهای چین و هند در مورد زمان نشست آینده این وزیران امور خارجه در مسکو در حال رایزنی هستیم.

وی ادامه داد: این نشست «اهمیت خاصی» دارد اما روسیه با کشورهای چین و هند در مورد قالبها و طرحهای دیگر به طور نزدیک همکاری می‌کند.

وی افزود: نمایندگان سه کشور در این نشست درباره مسائل جهانی و منطقه‌ای شامل افغانستان بحث و تبادل نظر خواهند کرد.

ظاهرا روسیه در مورد مذاکرات چهار جانبه آمریکا، چین، پاکستان و افغانستان خوشبین نیست و قصد دارد که ابتکار جدیدی را راه‌اندازی کند.

کابلوف اعلام کرده بود که روسیه به اقدامات(مذاکرات چهار جانبه) بی‌فایده نخواهد پیوست و این موضوع را قبلا به آمریکایی‌ها گفته‌ است.

نماینده رئیس جمهور روسیه در افغانستان اظهار کرد: مسکو جهت تشکیل روند مشابه با در نظر داشتن منافع تمام کشورهای منطقه نه بر اساس اهداف آمریکا بلکه به صورت عینی و آگاهانه آماده است.