روسیه با شورشیان طالب افغانستان ارتباط دارد

۲۵ ثور ۱۳۹۵

5528292515ad7سفیر روسیه در پاکستان تایید کرد که تماس ها و ارتباط هایی میان مسکو و شورشیان طالب افغانستان برقرار است و هدف از این تماس ها، کمک به روند صلح و آشتی در افغانستان است.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، الکسی دیدوف، سفیر روسیه در اسلام آباد در سمیناری که با عنوان ‘مواضع روسیه در قبال افغانستان و سوریه’ در شهر پیشاور پاکستان برگزار شد، در عین حال برخی گزارش ها را مبنی بر اینکه ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه با ملا اختر منصور رهبر شورشیان طالب ملاقات کرده است، تکذیب کرد.

روزنامه داون پاکستان در گزارشی آورده است که سفیر روسیه همچنین درباره حضور تروریست های داعش در افغانستان گفت که کشورش از این مسئله نگران است.

دیدوف گفت که اوضاع افغانستان پیچیده است و این کشور بیشتر شبیه به یک زمین بازی برای نیروهای خارجی شده و اقدامات آنها در افغانستان هیچ تاثیر مثبتی در سرکوب تروریست ها نداشته است.

دیدوف با رد برخی ادعاها که روسیه نسبت به اوضاع افغانستان بی تفاوت است، با بیان چندین مثال از اقدامات روسیه برای کمک به افغانستان گفت: چنین ادعاهایی صحت ندارد.

روسیه کمک های زیادی به دولت افغانستان انجام داده و تامین سلاح های سبک مورد نیاز نظامیان افغانستان و آموزش نیروهای پولیس این کشور، بخشی از این خدمات است.

پیش از این نیز ضمیر کابلوف، نماینده ویژه روسیه برای افغانستان نیز از ارتباط مسکو با شورشیان طالب خبر داده بود.

افغانستان،

پاکستان،

روسیه،

سفیر،

سلاح،

طالب،

کمک،

نظامی،

نظامیان،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed