روزجهانی قدس در کابل همراه با شعارمرگ برداعش، امریکا و اسرائیل

حسینی مزاریروز جهانی قدس با اشتراک صدها تن از روحانیون، دانشجویان، جوانان و مردم در کابل برگزار شد و در این مراسم جنایات داعش در سوریه، عراق، جنایات رژیم آل خلیفه در بحرین و آل سعود در یمن و کشتار مسلمانان برما(میانمار) محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، راهپیمایی روز جهانی قدس در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان (۱۹ سرطان) با حضور علماء، شخصیت های علمی فرهنگی؛ رهبران جهادی، اساتید دانشگاه، دانشجویان و اقشار مختلف مردم در شهر کابل برگزار شد.

در این مراسم با شکوه هزاران تن از شهروندان متدین و روزه دار شهر کابل با شعار “مرگ بر اسرائیل، مرگ بر امریکا،  مرگ بر داعش”، نفرت و انزجار خویش را از جنایات رژیم اسرائیل و صهیونیست های غاصب  و مزدوران شان علیه مردم مسلمان و بی دفاع فلسطین، غزه، عراق، سوریه، یمن و بحرین اعلام کردند.

شرکت کنندگان در این راهپیمایی با شعارهایی نظیر زنده باد مردم فلسطین، مرگ بر رسانه های غرب گرا، زنده باد اسلام، حمایت جدی خویش را از مردم مظلوم و بی دفاع فلسطین اعلام کردند.

مظاهره کنندگان با تجمع در چوک شهید مزاری راهپیمایی خویش را  در مسیر کوته سنگی الی پارک کابل آریانا ادامه دادند.

سخنرانان این گردهمایی که به مناسبت روز جهانی قدس برگزار شده بود پیرامون موضوعات مختلف صحبت نموده و جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم فلسطین را محکوم کردند و خواهان آزادی هرچه زودتر قدس شریف از دست صهیونیست ها شدند.

سید عیسی حسینی مزاری مسئول برگزاری مراسم روز جهانی قدس در کابل در این همایش گفت: روز جهانی قدس به همت والای شخصیت عالیقدر جهان اسلام حضرت امام خمینی(ره) بنیانگذاری شد، شخصیتی که توطئه ها و دسیسه های مسموم کننده و شکننده صهیونیزم جهانی را در برابر اسلام و مسلمین درک کرده بود.

آقایی مزاری به اهداف راه پیمایی روز جهانی قدس اشاره کرد و گفت: مردم افغانستان با درک مسوولیت خویش و اوضاع جاری جهان اسلام، امروز به صحنه آمدند؛ تا سه مطلب مهم را به دنیا بفهماند اول اینکه حمایت همه جانبه خود را از مردم همیشه در صحنه فلسطین اعلام کنند.

به نظر این عالم دینی، مردم افغانستان در همه شرایط حاضر اند که از فلسطینی ها به عنوان برادران دینی خود اعلام حمایت کنند و علاوه بر آن، اگر روزی لازم شود خون خویش را در راه آزادی قدس و مردم فلسطین خواهند ریخت.

مردم افغانستان همانگونه که پوز پیر استعمار (انگلیس) و ابر قدرت شرق (شوروی سابق) را به خاک مالیده است، در سرزمین شما مردم فلسطین هم حضور پیدا کرده و هیچ هراسی از رژیم اسراییل نخواهند داشت.

وی هدف دیگر از این تظاهرات را چنین بیان کرد که به دنیای استکبار اعلام می کینم که “ای جهان خوارانی که در صدد بلعیدن ملت‌ها هستید، متوجه باشید که مردم افغانستان گول نیرنگ و توطئه های شما را نخورده و نخواهد خورد.”

این مراسم با صدور قطعنامه ای ۸ ماده ای  از سوی مظاهره کنندگان پایان یافت.

در قطعنامه آمده است که مردم مسلمان افغانستان با قلوب سرشار از معنویت و صفای باطن با اشتراک در روز جهانی قدس به ندای “هل من ناصر ینصرنی” ملت مظلوم فلسطین لبیک گفته و با فریاد رسا، برائت و انزجار خود را از رژیم منفور صهیونیستی و حامیان بین المللی آن اعلام می نمایند.

در قطعنامه روز جهانی قدس، روزی خوانده شده که امواج خروشان و توفنده امت بزرگ اسلام، جهت نفی و محو رژیم جعلی صهیونیستی است.

اشتراک کنندگان در این مراسم، آزادی قدس شریف نخستین قبله مسلمانان و رهایی ملت مظلوم و بی دفاع فلسطین را وجیبه دینی و انسانی خویش دانسته و آمادگی همه جانبه خود را در راه تحقق آرمان سترگ و والای فلسطین بعنوان جهاد مقدس اعلام کردند.

قطعنامه کشتار، نسل کشی، محاصره غیر انسانی، تخریب بناها، یهودی سازی سرزمین اشغال شده و به اسارت گرفتن زنان و کودکان فلسطینی را توسط آدمکشان صهیونیزم محکوم کرده، از جهان اسلام و ملت های آزاده خواسته است که رژیم نامشروع صهیونیستی را تحت هیچ شرایطی به رسمیت نشناسد.

مظاهره کنندگان همچنین از عموم نهادهای دولتی و غیر دولتی و قاطبه مردم افغانستان خواستند تا در جهت اخوت اسلامی و همبستگی ملی تلاش کنند.

اشتراک کنندگان به نمایندگی از ملت افغانستان، کشتار مسلمانان در سراسر دنیا و منطقه از جمله میانمار را محکوم کرده و از دولت افغانستان مجدانه خواستند که موضعش را بعنوان یک کشور اسلامی در برابر کشتار سیستماتیک مسلمانان از سوی رژیم های غیر  انسانی اعلام دارند.

در قطعنامه در خصوص دشواری و شکنندگی وضعیت امنیتی، سیاسی و اقتصادی و ثبات در کشور از دولت وحدت ملی خواسته شده است بیش از این در لاک بی تفاوتی پنهان ننموده و هر گونه مماشات و مصلحت اندیشی های سیایس و کاذب را که قطعاً مغایر با واقعیت و مطالبات بر حق مردم است را کنار بگذارند.