رقیب پوتین از نامزدی در انتخابات روسیه منع شد

۶ جدی ۱۳۹۶

رهبر اپوزیسیون روسیه به دلیل اینکه حکم حبس تعلیقی بر وی صادر شده است، از کاندیداتوری در انتخابات این کشور منع شد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، به نقل از خبرگزاری رویترز، از آنجایی که مقامات انتخاباتی روسیه بارها اعلام کرده بودند الکسی ناوالنی، رهبر اپوزیسیون این کشور واجد شرایط نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری روسیه نیست، کاملا انتظار می رفت که کمیسیون مرکزی انتخابات چنین تصمیمی را اتخاذ کند.

۱۲ تن از اعضای این کمیسیون ۱۳ عضوی به ممنوعیت ناوالنی از نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری روسیه رای دادند و یک تن با اشاره به احتمال وجود تضاد منافع رای ممتنع داد.

ناوالنی ۴۱ ساله که نظرسنجی‌ها نشان می‌دهند با تقلا ممکن است بتواند ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور کنونی روسیه را در انتخابات شکست دهد، گفت: من از طرفدارانم می‌خواهم تا این انتخابات را تحریم کنند و کمپاینی علیه آن به راه اندازند.

وی به دنبال اعلام این تصمیم در پیامی ویدئویی گفت: ما می‌دانستیم که ممکن است چنین چیزی رخ دهد و در نتیجه یک برنامه شفاف و روشن داریم. ما این انتخابات را تحریم می‌کنیم. روندی که از ما خواسته شده تا در آن شرکت کنیم یک انتخابات واقعی نیست. این انتخابات تنها مختص پوتین و نامزدهایی است که او شخصا انتخاب کرده است.

وی افزود: من از مقر کمپاین انتخاباتی‌ام در سراسر روسیه برای حمایت از تحریم این انتخابات و نظارت بر میزان مشارکت مردمی در انتخابات ۱۸ مارچ استفاده می‌کنم.

نظرسنجی‌ها نشان می‌دهند پوتین ۶۵ ساله که ۱۷ سال است به نوعی زمام امور کشور را بدست دارد می‌تواند به راحتی مجددا انتخاب شود؛ رویدادی که وی را قادر می‌سازد تا سال ۲۰۲۴ که ۷۲ ساله می‌شود برای یک دوره شش ساله دیگر رئیس جمهور روسیه باشد.

ناوالنی می‌گوید رسانه‌های دولتی متعصب و سیستم ناعادلانه در میزان حمایت پوتین اغراق می‌کنند و این آمار ساختگی است و وی قادر است در یک انتخابات عادلانه پوتین را شکست دهد.

اپوزیسیون ،

الکسی ناوالنی،

انتخابات ،

پوتین ،

حبس

کاندیداتوری ،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.