رسانه ترک: عربستان از پ.ک.ک علیه ترکیه حمایت می‌کند

۲۷ قوس ۱۳۹۶

روزنامه استار ترکیه از تجهیز نیروهای حزب کارگران کردستان ترکیه (پ.ک.ک) توسط عربستان سعودی خبر داد.

به گزارش خبرگزار ی خاورمیانه، روزنامه استار در خبری نوشت: ترکیه پس از معرفی قدس به پایتختی رژیم اسرائیل از سوی ترامپ، واکنش تندی علیه این اقدام آمریکا از خود نشان داد و به همین دلیل، عربستان سعودی که با اتخاذ سیاست های جدید در مسیر نزدیکی به رژیم اسرائیل گام بر می دارد، به منظور خوش خدمتی بیشتر به ایالات متحده آمریکا و مقابله با اقدامات ترکیه، حمایت مادی و معنوی از پ.ک.ک را آغاز کرده است.

به نوشته این رسانه، نمایندگان رسانه های عربستان در مناطق تحت کنترل نیروهای کرد سوری حضوری فعال دارند و مبارزات پ.ک.ک علیه ترکیه را توجیه کرده و موجه قلمداد می کنند و از سوی دیگر، پیرو دستور محرمانه ولیعهد عربستان، رسانه های داخلی سعودی ها هیچ گونه اخبار و گزارشی منفی علیه پ.ک.ک و واحدهای مدافع خلق (ی.پ.گ) را منعکس نمی کنند.

استار تاکید کرد: پیرو دستور ولیعهد عربستان، رسانه های این کشور نباید هیچ گونه خبری علیه تصمیم معرفی قدس به پایتختی رژیم اسرائیل از سوی ترامپ را منعکس کنند.

پس از اعلام قدس به پایتختی رژیم اسرائیل، موجی از خشم و اعتراض کشورهای اسلامی را فرا گرفت و همچنین مقامات عالی ترکیه به شدت و به صورت مکرر این اقدام ترامپ را محکوم کردند.

سران کشورهای اسلامی به دعوت اردوغان نشست فوق العاده ای را در استانبول برگزار و قدس شرقی را پاتخت فلسطین معرفی کردند.

با توجه به روابط بسیار نزدیک سعودی ها با آمریکا، پادشاه عربستان در نشست استانبول شرکت نکرد و هیچ گونه واکنش تندی از سوی مقامات عالی عربستان علیه تصمیم ترامپ صورت نگرفت.

آمریکا،

پ.ک.ک،

ترکیه،

عربستان،

قدس،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.