رای زنی امریکا و قطر، برای تمدید ممنوعیت خروج 5 زندانی طالب

۹ جوزا ۱۳۹۴

یکی از ماقامات ارشد امریکایی گفته است که حکومت اوباما در حال رای زنی با مقامات قطری به منظور تمدید ممنوعیت سفر ۵ تن از زندانیان آزاد شده طالبان از گوانتانامو است.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، این مقام ارشد که نخواست نامش فاش شود  به خبرگزاري آسوشيتدپرس گفته است كه حكومت امريكا و قطر در حال رای زنی روي يك توافقنامه جديد هستند كه محدوديت ها بر ۵ زنداني ارشد طالبان را شش ماه ديگر نيز تمديد مي كند.

كاخ سفيد روز جمعه گفتگوها در رابطه به ۵ زنداني طالبان در قطر را تاييد می کند؛ اما از ارایه جزیيات خودداري كرده است.

در عین حال؛ جاش ارنست، سخنگوي كاخ سفيد به خبرنگاران گفت: ” ما با همكاران قطري مان در حال برداشتن گام هايي هستيم كه براي امنيت ملي مردم امريكا مهم است”.

گفته مي شود؛ حداقل يكي از اين ۵ زنداني طالب،‌ سال گذشته در قطر با شورشيان ارتباط داشته است، جزیياتي از چگونگي اين ارتباط نشر نشده، اما كاخ سفيد تاييد كرده كه محدوديت بر يكي از اين ۵ زنداني را تشديد كرده است.

همچنين اعضاي كنگرس امريكا نگراني خود از اتفاقاتي كه ممكن است پس از منقضي شدن محدوديت ها بر اين زندانيان رخ دهد، ابراز كرده و از حكومت اوباما مي خواهند تا قطر را براي تمديد توافقنامه قناعت دهد.

اين در حالي است كه بر اساس توافقنامه‌اي كه‌ اين ۵ زنداني با يك سرباز امريكايي تبادله شده بود؛ قطر وظيفه داشت تا پايان ماه جون بر ۵ زنداني طالب محدوديت وضع كند.

امریکا،

زندانی،

طالبان،

قطر،

مقامات،

ممنوعیت،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed