راسموسن: کمک های ناتو بعد از خروج از افغانستان، ادامه خواهد داشت

۲ عقرب ۱۳۹۲

سرمنشی ناتو اندریس فوگ راسموسن می گوید، این پیمان بعد از خروج قوای بین المللی از افغانستان بازهم به کمک های خود به این کشور ادامه خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، راسموسن در مجلس وزرای دفاع پیمان ناتو در بروکسل به خبرنگاران گفت : ناتو و متحدان آن کمک های سیاسی و مالی خود را بعد از سال 2014 به افغانستان دوام میدهند.

به گفته راسموسن افغانستان هم باید در ساحه بهتر ساختن حکومتداری، و حفظ حقوق بشر تعهدات خود را بجا آورد، راسموسن همچنان گفت امیدوار است که ناتو و کابل توافق امنیتی را امضا کنند تا چهارچوب فعالیت های ناتو در افغانستان بعد از سال 2014 معین شود.

وی افزود: در مورد وضعیت قوای ما در افغانستان بشمول رسیدن به موافقت یک سلسله کاری های است که باید انجام شوند، وقتی که ما یک جای قوای خود را می فرستیم به چنین یک چهارچوبی نیاز داریم، ما به آغاز ماموریت نو در همکاری با شرکای افغان خود متعهد می باشیم و برنامه های خود را توسعه خواهیم داد و با حکومت افغانستان همفکری بیشتر خواهیم داشت.

وزرای دفاع ناتو در اجلاس بروکسل با وزیر دفاع افغانستان بسم الله محمدی در مورد مراحل نهایی انتقال مسئولیت ها به قوای افغان نیز صحبت کردند.

افغانستان،

خروج ،

خواهد،

کمک های،

ناتو ،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.