رئیس ستاد ارتش افغانستان به پاکستان هشدار داد

۳۰ دلو ۱۳۹۵

جنرال «قدم شاه شهیم» رئیس ستاد ارتش افغانستان در واکنش به حملات موشکی از خاک پاکستان به مربوطات ولایت کنر ننگرهار گفته است اگر راه‌های دیپلماتیک جواب ندهد، آماده هر نوع دفاع از سرحدات افغانستان با پاکستان هستیم.

به گزارش خبرگزاری خاوریانه، رئیس ستاد ارتش کشور تاکید کرده است که حکومت وحدت ملی درباره حملات موشکی از خاک پاکستان از طریق مراجع دیپلماتیک ابراز نگرانی کرده است.

گفتنی است که پس از انفجار در یک زیارتگاه در ایالت سند پاکستان، این کشور مرزهای خود را با افغانسان را بست و شماری از افغانستانی های مهاحر نیز مورد بازجویی قرار دادند و از سوی یک لیست ۷۶ نفری از طالبان پاکستانی را به دولت افغانستان ارایه کرده و خواستار تحویل دهی آنان به پاکستان شد.

همچنین ارتش پاکستان در ظرف چند ساعت پس از انفجار در سند، ۲۰۰ موشک در مربوطات ولایت کنر و ننگرهار پرتاب کرده است که در این خصوص وزارت امور خارجه کشور سفیر پاکستان در کابل را احضار کرد و نگرانی دولت افغانستان را با او شریک ساخت.

در همین حال رئیس ستاد ارتش تاکید کرده است که نظامیان افغان اجازه تعرض به تمامیت ارضی کشور را نمی‌دهند.

جنرال شهیم، درباره درخواست پاکستان مبنی بر ارسال فهرست ۷۶ نفری از تروریست‌ها به افغانستان گفت که بارها فهرست‌هایی از تروریست‌ها را با اسناد و شواهد به دولت اسلام‌آباد ارائه کرده است اما تاکنون هیچ اقدام عملی برای دستگیری این تروریستان از سوی پاکستان صورت نگرفته‌است.

وی تاکید کرد که دولت افغانستان مکلف است در خاک خود جلو فعالیت تروریست‌ها را بگیرد اما بسته‌شدن مرز تورخم توسط پاکستان خلاف تمام عرف‌های دیپلماتیک است.

ادامه حملات راکتی

افغانستان

جنرال شهیم

رئیس ستاد ارتش

هشدار به پاکستان


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.