رئیس جمهورآلمان: آمده ام که تجدید پیمان کنم

۲۳ سرطان ۱۳۹۶

فرانک والتر اشتاین‌مایر رییس جمهور آلمان در دیدار با رئیس اجرایی جمهوری اسلامی افغانستان در کابل گفته است: آمده‌ام تا خاطرنشان سازم که ما اینجا با شما هستیم و با شما می‌مانیم.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، رئیس جمهور آلمان با قدردانی از استقبال گرم حکومت افغانستان گفت که خرسند است بعد از مدتی دوباره به افغانستان برمی‌گردد و در این سفر ضمن دیدار با سربازان آلمانی در شهر مزارشریف می‌خواهد خاطرنشان سازد که آلمان اینجا با شما هست و می‌باشد.

همچنین در این دیدار رییس اجرایی تشریف آوری “فرانک والتراشتاین‌مایر” و هیئت همراه ایشان را به افغانستان خیرمقدم و خوش آمدید گفت و از حضور و کمک‌های همیشگی آلمان با مردم افغانستان سپاسگزاری کرد.

رییس اجرایی کشور آلمان را یکی از دوستان و متحدان تاریخی و استراتیژیک افغانستان خواند که همیش با این کشور روابط دوستانه و حسنه داشته است.

آقای عبدالله تصویر روشن و مفصلی از وضعیت امنیتی٬ سیاسی و پیش‌رفت‌ها و چالش‌ها در افغانستان ارایه کرد و بر مبارزه مشترک برای پاس‌داری از دستاوردها و مقابله با تهدیدهای مشترک جهانی تاکید کرد.

رییس اجرایی از حمایت همه جانبه اتحادیه اروپا٬ امریکا و دیگر متحدان بین‌المللی افغانستان از برنامه‌های اقتصادی و امنیتی افغانستان٬ به‌ ویژه تقویت و حمایت نیروهای مسلح افغانستان٬ قدردانی کرد.

وی تاکید نمود که با حمایت‌های قاطع موجود حکومت و قوای مسلح افغانستان با تروریست‌ها و دشمنان افغانستان و بشریت در جنگ‌ اند و مصمم اند این دشمن مشترک را نابود سازند.

همچنین در این دیدار در باره روابط منطقه‌ای افغانستان و نقش پاکستان در حمایت از طالبان و تروریست‌ها بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

رییس اجرایی در صحبت‌های خویش توضیح داد که تا اکنون شاهد تغییر بنیادی در سیاست پاکستان در حمایت از طالبان و شبکه حقانی نیستیم.

وی درباره اصلاحات٬‌ برگزاری انتخابات٬ مبارزه با فساد و حکومت‌داری خوب نیز صحبت کرد و تعهد حکومت وحدت ملی و اراده سیاسی رهبران حکومت را در باره اصلاحات تکرار نمود و از پیش‌رفت‌های به دست آمده در این عرصه سخن گفت.
در این دیدار همچنان در باره روند صلح و مذاکرات صحبت شد و طرفین بر اصل برقراری صلح و همکاری کشورهای منطقه تاکید نمودند.

همچنین هردوطرف بر اصل ثبات سیاسی استوار برمشارکت در افغانستان و همکاری و تعاون در حکومت وحدت ملی در این مقطع از زمان تاکید نمودند و رییس اجرایی کشور ثبات سیاسی را محور اساسی توسعه و سرمایه گذاری در افغانستان خواند.

اشتاین مایر

حمایت دوامدار

دیدار با عبدالله عبدالله

رئیس اجرایی

رئیس جمهور آلمان

سفر به کابل


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.