دیدار نماینده ویژه ترامپ با نخست وزیر رژیم اسرائیل

۳۰ قوس ۱۳۹۶

نماینده ویژه رئیس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه با نخست وزیر رژیم اسرائیل دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، به نقل از خبرگزاری فرانسه، «جیسون گرینبلات»نماینده ویژه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در حساب کاربری خود در توییتر نوشت با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل دیدار کرده است.

گرینبلات یکی از اعضای تیم ترامپ است که در ماه های اخیر دیدارهای خود را با طرف های درگیر در بحران فلسطین-اسرائیل افزایش داده است. دیدار نماینده ترامپ با نتانیاهو دو هفته پس از آن صورت می گیرد که رئیس جمهوری آمریکا قدس را به عنوان پایتخت رژیم اسرئیل به رسمیت شناخت و تصمیم خود را برای انتقال سفارت این کشور از تل آویو به قدس اشغالی اعلام کرد.

گرینبلات همچنین در توییتر خود نوشت با فرناندو جنتیلینی، نماینده ویژه اتحادیه اروپا در مذاکرات صلح خاور میانه و همچنین ژنرال یوئاو موردخای، مسئول هماهنگی وزارت امور نظامی اسرائیل در سرزمین های فلسطینی دیدار کرده است. قرار بود به دنبال سفر گرینبلات، مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه به منطقه سفر کند. اما کاخ سفید روز دوشنبه اعلام کرد به دلیل ضرورت حضور پنس در انتخابات مجلس سنا، او سفر خود را به فلسطین اشغالی به اواسط ماه ژانویه 2018 موکول کرد.

آمریکا،

اسرائیل،

ترامپ ،

جیسون گرینبلات،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.