اسد ۲۲, ۱۳۹۹

نباید مردم نگران اختلافات به خاطر یکجا شدن دو تیم باشند

دکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرایی حکومت جدید افغانستان پیروزی اشرف غنی احمدزی را در پست ریاست جمهوری تبریک گفت و خاطرنشان کرد که برای حل بحران انتخابات، تشکیل دولت وحدت ملی بهترین گزینه بود.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، آقای عبدالله امروز در جمع هوادارانش در تالار لویه جرگه کابل سخنرانی کرد و از مردم عذرخواهی کرد که طولانی شدن انتخابات سبب رنج و نگرانی آنها شد.

وی تاکید کرد که او برای دفاع از رای مردم تلاش کرده و در نهایت بدون هیچ فشار و ترسی، تصمیم به تشکیل دولت وحدت ملی گرفته است.

آقای عبدالله با اشاره به اعتراض‌های اخیر از هواداران معترضش خواست که او و تیم اش را متهم به معامله گری نکنند زیرا او آگاهانه و برای جلوگیری از ناآرامی ها در کشور این تصمیم را گرفته است.

آقای عبدالله گفت: “هر کسی که رای داده و هر کسی که رای نداده، به هر نامزدی که رای داده، نماینده خود را در حکومت وحدت ملی می بیند.”

عبدالله عبدالله که نخستین بار پس از اعلام نتایج انتخابات سخن می‌گفت، تلاش کرد از بحث‌های انتخاباتی و هوا و فضای انتخابات عبور کند و تاکید کرد که اکنون دو تیم انتخاباتی، تبدیل به یک تیم مشترک شده اند و تلاش می کنند که برای بهبود وضعیت کشور و زندگی مردم افغانستان با همدیگر کار کنند.

آقای عبدالله گفت نباید مردم نگران اختلافات به خاطر یکجا شدن دو تیم باشند زیرا این دو تیم برای وحدت مردم افغانستان یکجا شده اند.

آقای عبدالله به نمایندگی از دو تیم انتخاباتی به مردم وعده داد که دولت وحدت ملی برای تقویت نهادهای ملی، حاکمیت قانون، مبارزه با فساد اداری، تامین امنیت و صلح سراسری، احترام به حقوق بشر و حقوق زن و بهبود روابط افغانستان با کشورهای منطقه و جهان تلاش خواهد کرد.

او اظهار امیدواری کرد که با عملی شدن این برنامه ها دیگر هیچ افغانی قصد فرار از این کشور را نکند.

این در حالیست که به اساس توافق سیاسی بین دو نامزد برای حل بحران انتخابات، یکی از نامزدان رئیس جمهوری و نامزد دیگر رئیس اجرایی شد و نتایج انتخابات بدون آمار و رقم اعلام شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *