دو پروژه انتقال برق به هزینه 7 میلیون دالر در بلخ به امضا رسید

۱۷ سنبله ۱۳۹۲

قرارداد پروژه انتقال لین 20 کیلووات ولسوالی های خلم و مارمل ولایت بلخ با یک شرکت هندی به امضا رسید .

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، محمد اسماعیل خان، وزیر انرژی و آب در یک کنفرانس خبری امروز (یکشنبه) به خبرنگاران گفت که این پروژه ها بیش از 7 میلیون دالر امریکایی هزینه برمی دارد.

به گفته وی، هزینه این پروژه، از سوی کشور آلمان پرداخت میشود و بر اساس قرارداد انجام شده با شرکت خصوصی «گامن» از کشور هندوستان، کار پروژه در مدت 15 ماه دیگر تکمیل و مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

منبع اظهار داشت که با تکمیل این پروژه، بیش از 7 هزار فامیل در این دو ولسوالی که شامل 6000 فامیل در ولسوالی خلم و 1200 فامیل در ولسوالی مرمل می باشد، از انرژی برق دوامدار مستفید خواهند شد .

وزیر انرژی و آب افزود که در این پروژه، 3/18 کیلومتر لین ولتاژ بلند تمدید می شود که 15 کیلومتر آن در ولسوالی خلم و 3/3 کیلومتر آن در ولسوالی مرمل امتداد می یابد.

بر اساس گفته های منبع، بر بنیاد این پروژه؛ قرار است تا 15 ماه دیگر 39 ترانسفارمر با ظرفیت های 100 الی 600 کیلووات در این ولسوالی ها نصب شوند که با تکمیل آن بیش از 7 هزار خانواده از انرژی برق مستفید خواهند شد .

مشکل برق در تمام ولایت های کشور محسوس بوده و در برخی نقاط دوردست، برق وجود ندارد.

در همین رابطه و برای کاهش مشکلات شهروندان کشور از بابت کمبود برق، محمد اسماعیل تاکید کرد که قرار است تا چند سال دیگر، تنویر ولایت جوزجان از برق وارداتی کشور ترکمنستان تامین شود .

وی اظهار داشت :«برق داریم؛ اما توسعه آن به تمام ولایت ها و مناطق به زمان نیاز دارد.»

در عین حال، وزیر انرژی و آب اظهار داشت که قرار است تا 5 سال آینده انرژی برق کشور به 2000 میگاوات افزایش یابد که با استفاده از آن؛ نیازمندی های شهروندان کشور به کلی مرفوع خواهد شد.

اما تحقق این وعدهها، آیا عملی شده و تطبیق می گردد، سوالی است که پاسخ به آن، نیاز به زمان دارد.

7 میلیون دالر

اسماعیل خان

امضای انتقال برق

برق

بلخ


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.