دفاع از جان و مال مردم، مهم تر از گفتگوهای صلح

۱۲ ثور ۱۳۹۵

13119950_1063851643679508_3373195499763538773_oمشاور امنیت ملی افغانستان در دیدار با سفیر سوئیدن اظهار داشت که اولویت افغانستان در شرایط فعلی، گفتگوهای صلح نه بلکه دفاع از جان و مال شهروندان کشور است.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه به نقل از خبرنامه دفتر مطبوعاتی مشاور امنیت ملی، محمد حنیف اتمر صبح امروز (12ثور) با پیتر سمنیبی، سفیر دولت شاهی سوئیدن در افغانستان دیدار کرد.

در این دیدار، پیتر سمنیبی پيرامون كمک هاى كشورش در چوكات ماموريت حمايت قاطع با نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان، رشد و توسعه اقتصاد و معارف اطمینان داد.

به گفته وی، سوئیدن از پالیسی حكومت وحدت ملى برای تامین امنیت و انجام گفتگوهای صلح و برنامه های دولت افغانستان در کنفرانس های بروکسل و وارسا حمایت کرده و دیگر کشورهای عضو ناتو و اتحادیه اروپا را نیز تشویق میکند که از این برنامه ها حمایت کنند.

در عین حال، محمد حنيف اتمر، مشاور امنيت ملى افغانستان، خاطر نشان ساخت كه اولويت افغانستان «گفتگوهاى صلح نه، بلكه دفاع از جان و مال شهروندان كشور است.»

اتمر همچنان از پاكستان خواست تا عليه آن گروه هاى شورشیان طالب كه حاضر به گفتگو نيستند؛ بر اساس تعهدات نقشه راه مذاکرات چهارجانبه صلح، اقدامات سرکوبگرانه نظامى انجام دهد.

مشارو امنیت ملی از آماده گی های کافی دولت افغانستان جهت اشتراک در کنفرانس های بروکسل و وارسا نیز خبر داده و گفت :« حمایت همکاران بین المللی از برنامه های کابل، برای تامین امنیت و تحکیم صلح پایدار در افغانستان نتایج مثبت به دنبال خواهد داشت.»

کنفرانس های بین المللی بروکسل و وارسا در سال جاری میلادی برگزار شده و قرار است تا جامعه جهانی در هر دو کنفرانس، تعهدات سابق خود را تجدید کنند.

افغانستان،

اقتصادی،

پیتر سمنیبی

توسعه،

حکومتف

دفاعی،

سوئیدن،

قاطع،

کنفرانس،

وارسا،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed