در طول یک هفته گذشته صدها پناهجو در آب‌های مدیترانه غرق شده اند

۱۲ جوزا ۱۳۹۵

201806_824سازمان بین‌المللی مهاجران اعلام کرد که طی یک هفته گذشته صدها مهاجر که تلاش برای رسیدن به اروپا را داشتند در آب های مدیترانه غرق شده اند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه به نقل از اسپوتنیک، سازمان بین‌المللی مهاجران در با نشر بیانیه‌ای اعلام کرد که  بیش از هزار نفر طی هفته گذشته در آب‌های دریای مدیترانه در حالی که در تلاش بودند به اروپا برسند، جان خود را از دست داده یا مفقود شدند.

پیش از این کمیشنر عالی سازمان ملل در امور پناهجویان گفته بود که بیش از 880 پناهجو در هفته گذشته که تلاش می‌کردند خود را با قایق به اروپا برسانند، جان خود را از دست دادند.

در بیانیه منتشر شده در وبسایت این سازمان آمده است: «هشت روز گذشته شاهد یکی از مرگبارترین دوره‌ها در بحران مهاجران که اکنون وارد چهارمین سال شده است، بودیم.»

اروپا با بحران گسترده مهاجرت گریبان‌گیر است و بیش از صدها هزار پناهجو از کشورهای بحران‌زده مانند سوریه، عراق، و افغانستان گریخته و در تلاش هستند تا از فقر و خشونت موجود در این مناطق در امان بمانند. اکثریت این مهاجران از دریای مدیترانه عبور کرده‌اند تا با گذر از کشورهای جنوبی اتحادیه اروپا خود را به این اتحادیه برسانند.

بنا بر اعلام این سازمان بین‌المللی، از سال 2016 تا کنون بیش از 204 هزار مهاجر و پناهجو از طریق دریای مدیترانه خود را به اروپا رسانده‌اند در حالی که دو هزار و 443 نفر دیگر در جریان این سفر یا جان خود را از دست داده یا مفقود شده‌اند.

آفریقا،

اروپا،

بحران،

پناهجویان،

خاورمیانه،

غرق،

کشتی،

مرگبارترین،

مهاجران،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed