داکتر عبدالله عبدالله: هیچ مقام دولتی‌ حق ندارد که به صورت غیرقانونی رسانه‌یی را مورد تهدید و ارعاب قرار دهد

۴ عقرب ۱۳۹۶

عبدالله عبدالله، رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان،روز چهارشنبه (3عقرب)  در گردهمایی  «حق همگانی دست‌رسی به اطلاعات»، بر حمایت و پشتیبانی دولت از رسانه‌ها، آزادی بیان و حق دسترسی به اطلاعات تأکید ورزید.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، داکتر عبدالله عبدالله رییس اجراییه کشور ضمن قدردانی از تلاش‌ها و فعالیت‌های مسوولان کمیسیون نظارت بر حق دست‌رسی به معلومات، از آنان خواست که تشکیل دقیق و بودیجه مشخص این کمیسیون را ترتیب نمایند تا در راستای اجرایی‌سازی آن اقدامات لازم صورت گیرد.

رییس اجراییه ، به مسوولان این کمیسیون اطمینان داد که در مورد مسایل مربوط به تقنین با وزارت عدلیه صحبت نموده و مشکلات فرا راه شان را حل می‌نمایند.

عبدالله عبدالله، دسترسی مردم به اطلاعات را از حقوق اساسی آنان دانست که برای رسیدن به آن مشکلات زیادی را متقبل گردیده و قربانی‌های فراوانی داده‌اند و اکنون هم به دفاع از آن متعهد هستند.

رییس اجراییه کشور با ابراز این‌که کتمان حقایق و پنهان نمودن اطلاعات باعث ایجاد فاصله میان حکومت و مردم می‌گردد، تصریح کرد که اطلاعات وارونه چالش‌ها و پیامدهای زیان‌باری را به دنبال خواهد داشت.

این در حالیست که ارگ ریاست جمهوری چند روز قبل عکس‌ها را که از ملاقات رهبران حکومت وحدت ملی با وزیر خارجه امریکا در بگرام صورت گرفته بود را فتوشاپ کرده بود و همچنان رسانه‌ها از این که رییس جمهور غنی در سفرهای خود خبرنگاران را با خود نمی‌برد اعتراض کردند و گفتند که اطلاعات مالکیت مردم افغانستان است و حکومت حق ندارد این اطلاعات را از آنها پنهان کنند.

همچنان رییس اجراییه کشور در بخش از سخنان خود روز چهارشنبه تصریح کرد که فعالیت‌های سیاسی حق هر شهروند افغانستان است و این فعالیت‌ها باید دربرگیرندۀ منافع ملی و مصالح علیای کشور باشند.

در ادامه داکتر عبدالله گفت که« هیچ مقام دولتی‌ حق ندارد که به صورت غیرقانونی رسانه‌یی را مورد تهدید و ارعاب قرار دهد و از تمام رسانه ها خواست خواست تا در صورت برخورد با چنین چالش‌هایی با رهبری حکومت و به ویژه ریاست اجراییه تماس گیرند تا به مشکلات شان رسیده‌گی صورت گیرد.

ارگ

تخلف

داکتر عبدالله عبدالله

رسانه

قانون


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.