داعش دو زن را در سوریه گردن زد

دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد گروه تروریستی داعش برای اولین‌بار دو زن را در سوریه به اتهام جادوگری، با

gardan-zadan-daesh-khabarsaz-3دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد گروه تروریستی داعش برای اولین‌بار دو زن را در سوریه به اتهام جادوگری، با شمشیر گردن زد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، به نقل از شبکه خبری العربیه، رامی عبدالرحمن، مدیر دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد: گروه تروریستی داعش برای اولین بار در ولایت “دیرالزور” سوریه دو زن را به همراه همسرانشان گردن زد.

این اولین باری است که داعش زنان را در سوریه به این شیوه به قتل می‌رساند.

عبدالرحمن گفت: اعضای داعش در شهر “دیرالزور” واقع در شرق سوریه سر یک مرد و همسر وی را که نقاب بر چهره داشت با شمشیر از بدن جدا کرد. این زن و مرد از سوی داعش به سحر و جادوگری متهم شده بودند.

وی همچنین اعلام کرد: داعش در روستای حطله در شرق ولایت دیرالزور یک زن و  شوهر دیگر را به همین اتهامات با شمشیر گردن زد.

پیش از این داعش زنان را به اتهام زنا سنگسار و یا به اتهامات دیگر با شلیک گلوله اعدام می‌کرد و این اولین باری است که این گروه تروریستی دست به قطع سر زنان زده است.

طبق اعلام دیده‌بان حقوق بشر سوریه، گروه تروریستی داعش در طول یک‌سال تنها در سوریه بیش از ۳۰۰۰ مورد اعدام به شیوه‌های مختلف از جمله به صلیب کشیدن، به دار آویختن، سر بریدن، سنگسار و شلیک گلوله و تحت عنوان اتهاماتی چون کفر، همجنس‌گرایی، مبارزه با داعش، جاسوسی برای دولت سوریه، جادوگری و دیگر اتهامات را اجرا کرده است.