داعش بر اساس منافع امریکا و ترکیه ایجاد شده است

سید حسن نصرالله “دبیرکل حزب الله لبنان” گفته است پروژه ای بنام گروه تروریستی “داعش” بر اساس منافع امریکا و ترکیه ایجاد شده است.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، “دبیرکل حزب الله” تاکید کرده است که پروژه موجود تنها بر سر سوریه یا براندازی بشار اسد رئیس جمهور این کشور نیست، بلکه آن ها به دنبال ترسیم نقشه ای جدید برای منطقه هستند.

رهبر مقاومت لبنان، جنگ ائتلاف بین‌المللی و عربی بر ضد “داعش” را برای کوتاه کردن بال و پر این گروه دانسته و گفته است که در این جنگ قرار ست برای آنها خطوط قرمزی ترسیم شود که به عربستان و اردن و اربیل نزدیک نشوند.

به باور وی، حملاتی که از ابتدای جنگ تاکنون بر ضد گروه تروریستی “داعش” انجام شده، به اندازه حملات هوایی اسرائیل در یک روز از جنگ ۳۳ روزه در لبنان نمی شود.

سید حسن نصرالله گفت که امریکا از برگه “داعش” برای ترساندن دولت های منطقه و باج گیری از آن ها و به فرسایش کشاندن آن ها استفاده می کند تا بتواند بر آن ها مسلط شود، این پروژه بویژه در عراق و سوریه دنبال می شود.

آقای نصرالله خاطرنشان کرد که ترکیه با شرط های امریکا هرگز با داعش وارد جنگ نخواهد شد و هرگز کمکی را به کردهای کوبانی نخواهد کرد.

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله در دیدار سالیانه مبلغان و علما در آستانه ورود به ماه محرم الحرام با تاکید بر وحدت و دوری از تحریک دیگران اعلام کرد: ما بیشترین نیاز را در حال حاضر به وحدت داریم و باید بر خلاف اسلام “داعش” و امثال آن، اسلامی متمدن و مترقی و درخشان را ارائه کنیم.

وی در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه توانمندی ها و آمادگی های لبنان در حد بسیار بالایی قرار دارد، گفت که عناصر تکفیری و مسلح در کوه های قلمون و عرسال ناتوان تر از آن هستند که بتوانند به منطقه ای در بقاع حمله کنند.

دبیرکل حزب الله لبنان خواستار حضور موثر و فعال مردم در مراسم عاشورایی شد و تاکید کرد: ما نه خون کسی را مباح می کنیم و نه می گذاریم خونمان را مباح کنند. مطمئنا اوضاع امنیتی تا حد زیادی تحت کنترل است، اما اگر هر اتفاق امنیتی نیز روی دهد، این به معنای شکست ما نخواهد بود.

سید حسن نصرالله اخیرا با لباس نظامی در مناطق عملیاتی حزب الله در منطقه “بقاع” رفته و به گشت زنی و پیاده روی پرداخت.

سید حسن نصرالله گفت: از اوضاع میدانی اطلاع پیدا کردم و چند کیلومتر بین مراکز مختلف در منطقه “بقاع” پیاده روی کردم، من اطمینان می دهم که اوضاع در عرصه میدانی بسیار قوی و خوب است و آمادگی ها در سطح بسیار بالایی قرار دارد، طرح های ما نیز مستحکم است و آماده مقابله با هر اقدامی که از سوی تکفیری ها انجام شود، هستیم.

وی تاکید کرد که آن ها (تکفیری) به علت اینکه دچار محاصره و بحران هستند، نمی توانند به مناطق بقاع حمله کنند، آن ها دو راه پیش رو دارند، یا باید از سرما بمیرند یا اینکه با لباس های غیر نظامی وارد لبنان و سوریه شوند.

دبیرکل حزب الله لبنان تصریح کرد: ما امروز در محور مقاومت در موضع پیروزی قرار داریم. وقتی که طرح های دشمن شکست خورد، این به معنای پیروزی ماست. ما فرصتی طلایی داریم تا پروژه تکفیری را شکست دهیم. تصمیم ما مبارزه با تکفیری ها و تروریست ها است و جایی برای تسلیم شدن در برابر این دشمن وجود ندارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *