خود کرده را نه درد است و نه درمان!!

۳۱ جوزا ۱۳۹۸

انتخابات مجلس نماینده گان بعد از جنجال های زیاد و تقریبا گذشت دو سال از موعد مقرر در سراسر کشور به غیر از ولایت غزنی برگزار شد.

برگزاری این انتخابات از همان ابتدا با چالش ها و مسخره بازی هایی همراه بود، انتخاباتی که باید در یک روز برگزار می شد، به دلیل مشکلات تخنیکی و یا هم برنامه ریزی شده در دو روز برگزار شد که انتخابات قندهار به همین دلیل با یک روز تاخیر برگزار گردید.

انتخابات 28و 29 میزان برگزار شد و نوبت به افتضاح در اعلام نتایج رسید و در این بین روسا و اعضای کمیسیون های انتخاباتی تغییر کردند و بعد از نزدیک به شش ماه نتایج نهایی ولایت ها اعلام شدند.

در برگزاری انتخابات شماری از نماینده گان، گفته هایی مطرح شد مبنی بر اینکه نامزدان انتخابات برای برنده شدن حاضر به مصارف هنگفت بودند و بسیاری از مردم هم با دریافت پول به پای صندوق های رای رفتند و رای شان را بر اساس مسایل مادی استعمال کردند تا شایسته سالاری.

همین امر و عدم حضور نماینده گان شایسته به تعداد لازم در مجلس باعث شده تا از ابتدای آغاز به کار نهاد «قانون گذار»، هیئت اداری تشکیل نشده و نماینده گان هم هر روز به سر و کله هم بزنند.

از ابتدای آغاز به کار مجلس تا حال که نزدیک به سه ماه می گذرد، هنوز هم رئیس تعیین نشده است و در حالی که دو دوره انتخابات برگزار شد؛ اما نفوذ برخی از قدرت طلبان حکومتی اجازه نداد که نتیجه دور دوم انتخابات عملی شود.

همه چیز از یک «نقطه» بر یک برگه رایدهی شروع شد تا جایی که روز گذشته (29جوزا) درگیری های فیزیکی نماینده گان با شکسته شدن میز ریاست همراه شد.

حاکمیت ملی و مردمی را با منافع خودتان اشتباه گرفته اید و «خدا را شکر که عده ای رای ندادند.»

اما با مردم و شهروندان کشور؛ شهروندی که رای اش را در بدل ۵۰۰ افغانی فروخت؛ سزاوار همین پارلمان و همین نماینده گان است.

اما از رفتار نمایندگان تان شرمسار نباشید و آنها را مورد شماتت قرار ندهید. دست پخت خودتان هست.

افغانستان

انتخاب

مجلس نمایندگان

مردم


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.