خواسته های شورای علمای شیعه افغانستان در ماه مبارک رمضان

13177541_755591717911301_5779956327129100022_nشورای علمای شیعه افغانستان با صدور اعلامیه ای از مردم، رسانه ها، بازرگانان، حکومت مردان و علما خواست تا در این ماه مبارک به وظایف خود به درستی عمل کنند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، اعلامیه شورای علمای شیعه افغانستان امروز (۱۷جوزا) نشر شده و از همه خواسته است تا برای تامین امنیت در کشورهای اسلامی دعا کنند.

متن اعلامیه به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

شهر رمضان الذی انزل فیه القران هدی للناس و بینات من الهدی و الفرقان فمن شهد منکم الشهر فلیصمه

ملت نجیب متدین و فهیم افغانستان!

اینک که در آستانه حلول ماه مبارک رمضان و به تعبیر پیامبر اسلام (ص) ماه ضیافت الهی و ماه برکت و رحمت و مغفرت قرار داریم، فرا رسیدن این مهمانی بزرگ الهی را برای شما تبریک گفته، اطمینان داریم که بیشتر از سالهای گذشته از ایام و ساعات این ماه رحمت توشه و بهره خواهید برداشت.

ماه رمضان ماه نزول قرآن و در لسان روایات، بهار آن است. از این رو انس با قرآن در این ماه مورد تاکید فراوان است، احیای شب های قدر و انجام اعمال ماثوره آنها و نیز ادای هزار رکعت نماز (در دهه اول و دوم هر شب بیست رکعت و در دهه سوم هر شب سی رکعت و در شبهای قدر هر شب صد رکعت) ثواب فراوان و اجر بزرگ دارد.

افطاری دادن و مخصوصاً کمک به مستمندان و نیازمندان از اعمال بسیار پسندیده و پر فضیلت در این ماه مبارک است که حتماً مورد توجه جدی متدینان بزرگوار خواهد بود .

و نیز در این ماه پرفضیلت توصیه می نماییم که:

۱ـ رسانه های مختلف، مخصوصا رسانه های دیداری و شنیداری حرمت این ماه و مردم متدین را نگهداشته از پخش برنامه های خلاف روحیه و اخلاق اسلامی پرهیز نمایند و غالب برنامه های خود را خداپسندانه و رمضانی بسازند.

۲ـ تجار محترم و دست اندرکاران کنترول قیمت‌ ها در پایین آوردن قیمت ها و عرضه مواد غذایی ارزان تلاش جدی مبذول دارند.

۳ـ مقامات حکومت زمینه روزه داری و عبادت دلخواه و بدون دردسر را برای متدینان فراهم نمایند.

۴ـ وعاظ و مبلغان محترم بیشتر از هر زمان دیگر مساجد را پر جوش و خروش نگهداشته، فضایل و اعمال این ماه مبارک را به صورت شایسته به همه متدینان، مخصوصا جوانان خداجو بیان نمایند.

۵ـ و در آخر از همه مومنان می خواهیم که در این ایام و ساعات مبارک دعا برای امنیت و آسایش در سراسر جهان، مخصوصاً کشورهای اسلامی و مخصوصا افغانستان عزیز را فراموش ننمایند.

والسلام

شورای علمای شیعه افغانستان

شعبان المعظم ۱۴۳۷