حکم بازداشت ترامپ به دلیل ترور قاسم سلیمانی صادر شد

دادستانی تهران، پایتخت ایران فهرستی از افراد که در ترور سردار سلیمانی، فرمانده سابق سپاه پاسداران این کشور دست داشتند را تهیه کرده است.

به گزارش بخش بین الملل خبرگزاری خاورمیانه، در راس این فهرست، دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا قرار دارد که حکم بازداشت آنها صادر شده است.

در گزارش عصر ایران آمده است که «علی القاصی مهر»، دادستان تهران در جلسه شورای عالی قضایی ایران با اشاره به اقدامات انجام شده برای پیگیری پرونده ترور سردار قاسم سلیمانی اعلام کرد: «۳۶ نفر از افرادی که در ترور حاج قاسم مباشرت، مبادرت و آمریت داشتند، اعم از مسوولان سیاسی و نظامی امریکا و دیگر دولت ‎ها شناسایی شدند که توسط مقام قضایی برای آنها دستور جلب و اعلام وضعیت قرمز از طریق پولیس بین الملل صادر شده است».

وی قتل و اقدام تروریستی را به فهرست اعلام شده ارتباط داده و اظهار داشت که در راس این فهرست دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا قرار دارد و تعقیب قضایی اش حتی پس از پایان دوره مسوولیتش نیز پیگیری خواهد شد.

در بامداد روز جمعه (۱۳جدی) سال گذشته، سردار قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی المهندس از فرماندهان ارشد حشد الشعبی عراق، در حمله هواپیماهای بی سرنشین امریکا در نزدیکی میدان هوایی بغداد ترور شدند.

پنتاگون (وزارت دفاع امریکا) بعد از این حمله اعلام کرد که دستور این حمله از سوی دونالد ترامپ صادر شده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *