حمله گروهی بر دادگاه غزنی پایان یافت

۱۲ جوزا ۱۳۹۵

13336278_1064996493579939_926721455_nحمله گروهی شورشیان طالب بر دادگاه استیناف شهر غزنی با کشته شدن چهار حمله کننده انتحاری، یک پولیس و چهار فرد ملکی و جراحت رئیس دادگاه استیاف به پایان رسید.

خالقداد اکبری، رئیس شورای ولایتی غزنی به خبرگزاری خاورمیانه گفت که این حمله حوالی ساعت 10 صبح امروز (12جوزا)  با یک انفجار در کمربند امنیتی دادگاه استیناف شهر غزنی آغاز شد.

به گفته وی، بعد از انفجار سه حمله کننده وارد تعمیر دادگاه شده و به درگیری با نیروهای امنیتی پرداختند و بعد از نزدیک به دو ساعت از پا در آمدند.

اکبری اظهار داشت که در این درگیری، فرمانده پولیس غزنی نیز حضور داشت که در نتیجه آن، یک سرباز پولیس که مسوولیت نگهبانی از دروازه دادگاه را داشت و چهار فرد ملکی از مراجعین دادگاه کشته شدند.

رئیس شورای ولایتی غزنی اظهار داشت که رئیس دادگاه استیناف غزنی نیز در این درگیری زخمی شده و به بیمارستان مرکزی انتقال داده شده است.

در عین حال، امین الله امرخیل فرمانده پولیس غزنی می گوید که در نتیجه حمله گروهی بر دادگاه استیناف غزنی، هر چهار مهاجم انتحاری کشته شده و یک پولیس نیز جان باخته و چند غیرنظامی به شمول یک زن زخم برداشته اند.

شورشیان طالب مسوولیت را به عهده گرفتند

ذبیح الله مجاهد یکتن از سخنگویان شورشیان طالب در حساب توئیتر خود، مسوولیت حمله گروهی بر دادگاه استیناف شهر غزنی به عهده گرفته است.

وی گفته است که در این حمله شماری از نیروهای امنیتی افغانستان کشته شده است.

IMAGE634963628118753785

هشدار شورشیان طالب بعد از اجرای حکم اعدام

بعد از آنکه به تاریخ 19 ثور، حکم اعدام شش تن از اعضای برجسته شورشیان طالب، القاعده و حقانی از سوی رئیس جمهور توشیح شد، شورشیان طالب به نهادهای عدلی و قضایی کشور هشدار حمله و انتقام داده بودند.

بعد از این حکم، ابتدا شورشیان موتر حامل کارمندان و قاضی های ولایت میدان وردک را در ولسوالی پغمان کابل هدف قرار دادند که در نتیجه 11 تن کشته شد.

امروز نیز یک بار دیگر نهادهای عدلی و قضایی در ولایت غزنی مورد حمله گروهی و انتحاری شورشیان قرار گرفت که بعد از دو ساعت خاتمه یافت.

رد درخواست صلح حکومت

در این رابطه باید گفت که بعد از کشته شدن ملااختر منصور، رهبر پیشین شورشیان طالب در حمله هوایی امریکا در ایالت بلوچستان پاکستان، ملاهبت الله آخندزاده به عنوان رهبر این گروه تعیین شد.

آخندزاده در اولین گفته هایش، گفتگوهای صلح با حکومت وحدت ملی را رد کرده و از ادامه جنگ در کشور خبر داده بود.

حال حمله گروهی بر دادگاه استیناف شهر غزنی، این گفته های رهبر شورشیان را تائید کرده و خبر از ادامه درگیریها می دهد.

استیناف،

اعدم،

انتحاری

انفجار ،

طالب،

غزنی

گروهی ،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed