حمله نظامی امریکا به سوریه در انتظار موافقت کنگره

۱۰ سنبله ۱۳۹۲

باراک اوباما رئیس امریکا در تازه ترین اظهاراتش در قبال بحران سوریه اعلام داشت كه براي حمله به سوريه به موافقت كنگره  امریکا نياز دارم .

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، اوباما صبح امروز (یکشنبه) اعلام كرد كه لايحه رسمي دولت امريكا به كنگره رسيده است و كنگره 18 سنبله در خصوص اين مطلب تصميم گيري خواهد كرد.

در اين لايحه كه به كنگره امریکا داده شده است،‌ اقدام نظامی علیه سوریه مجاز شمرده شده و خواستار اجازه حمله نظامی به این کشور شده است.

باراک اوباما، رئیس‌جمهوری امریکا اعلام کرد: پیش از انجام هرگونه واکنشی در برابر حملات شیمیایی سوریه به درخواست بسیاری از قانونگذاران به دنبال اجازه و تصمیم کنگره هستیم.

این پیش‌نویس که در جلسه قانون‌گذاران مصادف با  هژدهم سنبله پس از تعطیلات تابستانی به رای گذاشته می‌شود، اعلام کرده هدف اقدام نظامی علیه سوریه باید بر منع، توقف و جلوگیری از استفاده بیشتر از سلاح‌های شیمیایی یا کشتار جمعی در آینده از سوی سوریه متمرکز باشد.

در این پیش‌نویس همچنین تاکید شده است که جنگ داخلی سوریه تنها از طریق یک توافق سیاسی مذاکره شده قابل حل خواهد بود.

اوباما در بیانیه‌ای اعلام کرد: اگر چه حمله نظامی به سوریه تصمیم گرفته شده اما این عملیات یک اقدام نامحدود نبوده و شامل حضور پیاده نظام نمی‌شود. در عوض این یک مداخله محدود خواهد بود.

 این در حالیست  که  انگلیس و فرانسه  نیز  در قبال حمله به سوریه  دست به وقت کشی می زنند.

اوباما

حمله به سوریه

حمله نظامی به سوریه


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.