حمله سعودی به یمن در نتیجه بیماری آلزايمر ملك سلمان

۱۲ ثور ۱۳۹۴

تسفي برئيل كارشناس مسائل كشورهاي عربي اظهار داشت خالد تويجري منشي ويژه ملك عبدالله پادشاه متوفي سعودي، به دليل افشاي نتيجه گزارشات پزشكي ملك سلمان (قبل از تصدي قدرت) كه به بيماري آلزايمر مبتلا مي‌باشد از سمت خود بركنار شد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، ادعاي برئيل هم اكنون ابهاماتي در قبال تهاجم ناگهاني عربستان سعودي به يمن ايجاد كرده است. براي تعداد زيادي از كارشناسان مسائل منطقه‌ايي و بويژه كاربران فضاي مجازي اين سئوال مطرح است در حالي كه مذاكرات بين طرف‌هاي يمني و خصوصاً انصارالله با ملك عبدالله پادشاه عربستان در جريان بود و رهبران اين گروه بنا به دعوت ملك عبدالله به رياض سفر كرده بودند چه عاملي سبب گرديد تا ملك سلمان پادشاه جديد عربستان چند روز بعد از فوت ملك عبدالله سياست خود را تغيير داده و در اقدامي غير منتظره مردم اين كشور را به خاك و خون بكشد.

صرف نظر از قطعنامه شوراي امنيت سازمان ملل كه با فشار كشورهاي عربي بر ضد يمن صادر شد، اقدام عربستان در تهاجم به يمن در چارچوب هيچكدام از قوانين و مقررات شناخته شده بين‌المللي براي افكار عمومي جهان فابل توجيه نيست.

لذا بيشتر گمانه‌زني‌ها بر روي بيماري آلزايمر ملك سلمان به عنوان عامل اصلي تهاجم به يمن متمركز شده است و اين سئوال مطرح است آيا بيماري آلزايمر و ناتوانی ملک سلمان در مدیریت کشور و یکه تازی فرزند بی‌تجربه ملک سلمان مي‌تواند يك فاجعه انساني مانند آنچه كه امروز در يمن اتفاق مي‌افتد را رقم بزند ؟!!

آلزايمر ،

بیماری

عربستان،

کارشناس،

مسائل،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed