حمله بی سابقه دوستم به ارگ

معاون اول ریاست جمهوری در یک حمله بی سابقه به ارگ، می گوید که ارگ و تیم کوچک آن با نیرنگ و عوام فریبی از نام حکومت استفاده می کند و توانایی تعمیم امنیت را ندارد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، جنرال دوستم شب گذشته با شماری از علما، نماینده گان شورای ولایتی، زنان و جوانان ولایت جوزجان دیدار کرده و مسایل مهم کشور را بررسی کرد.

در خبرنامه دفتر مطبوعاتی معاون اول ریاست جمهوری آمده است که دوستم در این دیدار گفته است «ارگ توانایی تأمین و تعمیم امنیت را ندارد».

معاون اول ریاست جمهوری با بیان طرح های امنیتی اش تاکید کرد که برای عملی شدن این طرح ها، هیچ توجهی از سوی دولت صورت نگرفت.

دوستم اظهار داشت که ملت افغانستان خواهان تغییر حکومت فعلی است و این تغییر با تدبیر کامل به وجود خواهد آمد.

وی تاکید کرد که تیم کوچک ارگ با نیرنگ و عوام فریبی از شخصیت های ناشناخته در پروسه صلح و مذاکره، از نام حکومت استفاده میکند که نه با طالبان شناخت کافی دارند و نه هم با ملت افغانستان.

دوستم تصریح کرد که ارگ میخواهد با ترفند سیاستِ تفرقه افگنی در میان رهبران و اقوام، حکومت خود را تداوم بخشد؛ اما ملت افغانستان هرگز اجازه نخواهد داد تا تیم ارگ یکبار دیگر از چال و نیرنگ استفاده کند و یک دوره دیگر حکومت کند.

به باور معاون اول ریاست جمهوری؛ ارگ با سیاست های نادرست و عاقبت‌نیاندیشانۀ خود امنیت را در سطح کشور وخیم ساخته است و این امر نگرانی ها را برای به وجود آوردن جنگ سمتی و قومی در کشور افزایش داده است.

جنرال دوستم گفت که تنگ نظری ارگ در مقابل دیگران سبب شده است که یک حلقۀ کوچک با استفاده از قدرت عقده گشایی نماید و این سیاست در طول تاریخ نتیجۀ منفی داده است.

این اظهارات معاون اول ریاست جمهوری در حالی بیان می شود که وضعیت در بخش های عمده ای از کشور نگران کننده است و احتمال حمله طالبان مسلح در این مناطق نیز وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *