حمله بر كاركنان محلي كميسيون انتخابات در ولايت كندز

۱۸ حمل ۱۳۹۳

مقامات امنیتی کندز در شمال کشور می گویند که افراد مسلح به کارمندان کمیسیون مستقل انتخابات حمله کرده و دو تن از کارمندان این کمیسیون را به قتل رسانده اند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، این رویداد روز گذشته در ولسوالی خان آباد ولایت کندز زمانی رخ داد که کارمندان کمیسیون مستقل انتخابات در حال انتقال صندوق های رای به مرکز این ولایت بودند.

با این حال كميسيون مستقل حقوق بشرافغانستان از ارگانهاي امنيتي خواسته است که در تأمين امنیت كاركنان محلي كميسيون مستقل انتخابات ریاست جمهوری وشوراهای ولایتی کوشا باشند و برنامه های امنیتی انتخاباتی را طوری عيار سازندکه مصؤنيت  كاري  كار كنان ومامورين انتخابات وحفاظت راي شهروندان  تأمین و به  حقوق شهروندی مبنی بر احقاق حقوق سیاسی شهروندان كشور احترام گذاشته شود.

براساس گزارشها روز گذشته دو نفر از مامورین محلي  کمیسیون انتخابات، حين انتقال صندوق هاي راي دهي در منطقه اقتاش ولسوالی خان آباد ولایت كندزكشته شدند.

این در حالی است که مقامات امنیتی در استانه  پروسه راي دهي همواره از اماده گی های لازم ارگانهای امنیتی برای تدویر انتخابات اظهارات رسمی داشته اند.

كميسيون مستقل حقوق بشر افغانستان حملات بالای کارمندان کمیسیون مستقل انتخایات را خصمانه خاوانده و را به شدت محکوم کرده است.

این نهاد ازارگانهای امنیتی خواسته تا درهمچو موارد تدابیر ویژه اتخاذ نمایند، تا مسؤلین خدمات عامه حین اجرای وظایف متضررنشوند .

انتخابات

جمهوری

حمله

ریاست

کشته

کمیسیون

کندز

مستقل


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.