حمایت گل آغاشیرزی از تیم اصلاحات و همگرایی

۱۳ ثور ۱۳۹۳

محمدشفیق گل آغاشیرزی از نامزدان ریاست جمهوری کشور، حمایت خود را از تیم پیشتاز “اصلاحات و همگرایی” در انتخابات به رهبری داکترعبدالله عبدالله رسما اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، گل آغاشیرزی از جمله هشت تن از کاندیدای ریاست جمهوری بود که به نام بلدوزر مسما گردیده است.

آقای شیرزی امروز(شنبه 12 ثور) حمایت رسمی خود و تیم اش را از تیم پیشتاز اصلاحلات و همگرایی در انتخابات ریاست جمهوری در یک نشست خبری در کابل اعلام کرد.

داکتر عبدالله عبدالله رقیب اصلی داکتر اشرف غنی احمدزی در این دور از انتخابات پیشترین آرا را نسبت به سایر نامزدان بدست آورده اما کمیسیون مستقل انتخابات گفته است که هیچ یک از نامزدان 50 درصد از آرا را بدست نیاورده و احتمال دارد که انتخابات به دور دوم برود.

قرار است نتایج انتخابات 16 حمل به 24 ماه ثور رسما اعلام شود و در صورت که هیچ یک از نامزدان موفق به کسب 50 درصد از آرا نشود، دور دوم انتخابات در فاصله دو هفته یعنی در هفتم ماه جوزای سال جاری با رقابت داکتر عبدالله و اشرف غنی برگزار می شود.

هم اکنون کمیسیون رسیدگی به شکایت های انتخاباتی مصروف بررسی شکایت های درج شده از سوی نامزدان با حضور ناظرین داخلی و خارجی می باشد و بیشترین شکایت از تیم اصلاحات و همگرایی درج شده است.

از مجموع 126 شکایت درج شده در کمیسیون شکایت های انتخاباتی، 121 آن مربوط به تیم اصلاحات و همگرایی به رهبری داکتر عبدالله، دو شکایت از اشرف غنی احمدزی و سه شکایت دیگر از دو نامزد دیگر ریاست جمهوری می باشد.

افغانشستاتن

انتخابات

شیرزی

عبدالله


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.