اسد ۲۲, ۱۳۹۹

حمایت قاطع دبیرکل حزب الله از آرمان فلسطین

نصرالله-جنگ-اسرائیل«سید حسن نصرالله» دبیر کل حزب الله لبنان در مراسم هفتم شهید «حسن محمد الحاج» مشهور به «ابو محمد الاقلیم» در شهرک «اللویزه» از طریق «ویدئو کنفرانس» سخنرانی کرد.

ایشان در سخنرانی خود، امنیت لبنان را مرهون مجاهدت‌های رزمندگان مقاومت از جمله شهید الحاج در کنار ارتش لبنان و معادله طلایی «ارتش، ملت و مقاومت» خواند و افزود: مقاومت (عامل) تضمین حفظ کشور، ملت و کرامت ماست آن هم در زمانی که افراد زیادی از مسئولیت خود شانه خالی کردند.

دبیر کل حزب الله لبنان در پاسخ به شبهاتی مبنی بر اینکه فرماندهان حزب‌الله همه شهید شدند، تاکید کرد که مقاومت اسلامی از سال‌ها پیش شمار بالایی فرمانده در همه عرصه‌ها تربیت کرده است.

نصرالله با طرح سؤالی مبنی بر اینکه «اگر مقاومت نبود، باوجود داعش لبنان اکنون کجا بود؟»، افزود: مقاومت در رویارویی با دشمن صهیونیستی و در کنار ملت فلسطین و در حمایت از قیام، انتفاضه و قضیه‌اش باقی خواهد ماند.

وی با اشاره به قیام جوانان فلسطینی در هدف قرار دادن صهیونیست‌ها با چاقو به منظور آزاد سازی مسجد الاقصی، تاکید کرد که همه آنهایی که بر خسته شدن فلسطینیان شرط بندی کرده بودند، هم اکنون فرا روی یک نسل جدیدی که با چاقو نبرد می‌کند، قرار دارند.

نصرالله در ادامه سخنان خود، پروژه تکفیری را طرحی برای نابودی انسان، زندگی، جوامع و تمدن‌ها برشمرد و افزود: توانستیم به همراه همه مجاهدان جلوی طرح تکفیری ایستادگی کنیم و بیش از چهار سال است که در حال رویارویی با این پروژه هستیم…اگر ایستادگی مجاهدان نبود، وضعیت شهر «موصل»‌ عراق و تخریب مساجد، کلیساها و کوچاندن مردم تکرار می‌شد.

وی تاکید کرد: نبرد با تکفیری‌ها در جریان است و ممکن است به طول بینجامد ولی کشورهایی که به رویارویی با طرح تکفیری برخاسته‌اند حفظ شدند و به لطف همین مقاومت، نه تنها لبنان و کشورهای دیگر، حتی دشمنان ما در منطقه نیز از خطر تکفیری‌ها در امان ماندند.

دبیر کل حزب الله در ادامه سخنانش به تهاجم سعودی به یمن و ایستادگی مردم این کشور در مقابل متجاوزان اشاره کرد و با بیان اینکه «پروژه‌های صهیونیستی و تکفیری به دنبال نابودی جوامع ما هستند»،‌ تاکید کرد که چنانچه متجاوزان در یمن پیروز شوند، القاعده و داعش بر یمن حاکم خواهند شد.

وی همچنین تاکید کرد که برادران و همرزمان شهید ابو محمد الاقلیم امروزه هر جا که لازم باشد، حضور دارند.هرجا که باید باشیم، قدرتمندانه‌تر خواهیم بود چون در مرحله‌ای سرنوشت‌سازی هستیم.

سید حسن نصرالله افزود: همان گونه که رویارویی با صهیونیست‌ها دفاع از همه مسلمانان و مقدسات اسلامی و ارزش‌های انسانی است، نبرد با گروه‌های تکفیری نیز دفاع از اسلام، مسلمانان و مقدسات اسلامی،‌ منطقه و ارزش‌های انسانی به شمار می‌رود. این امر نیازمند شهدایی همانند ابو محمد و برادرانش می‌باشد.

دبیر کل حزب الله لبنان تاکید کرد که ما در مقاومت این توان را داریم که در دو جبهه دشمن اسرائیلی و هر طرح دیگری که علیه ما باشد، مبارزه کنیم.

وی موضع حزب الله در تاکید بر لزوم برگزاری گفت‌وگو بین گروه‌های سیاسی لبنان را یادآوری کرد و با تاکید بر لزوم حفظ کابینه کشورش و جلوگیری از سرنگونی آن، تاکید کرد که در صورتی که جریان «المستقبل» بخواهد با شرکتش در جلسات گفت‌وگو بر ما منت بگذارد، گفت‌وگوهای دوجانبه را تعطیل خواهیم کرد.

نصرالله با اشاره به تهدید اخیر «نهاد المشنوق» وزیر کشور کابینه لبنان و از رهبران جریان المستقبل به خروج کابینه، خطاب به مقامات این جریان سیاسی گفت: اگر برای خروج از کابینه احساس خجالت می‌کنید، خجالت نکشید، از دولت خارج شوید و بر ما منت نگذارید.

دبیر کل حزب الله لبنان تاکید کرد:‌ من به زودی مقامات حزب الله را به تجدید نظر در گفت‌‌وگو‌ها دعوت خواهم کرد. اگر جریان المستقبل بخواهد بر ما منت بگذارد از دور گفت‌‌وگوها خارج خواهیم شد. ما در همه امور خواستار گفت‌وگو هستیم ولی زور گویی را نمی‌پذیریم و از کرامت خودمان پاسداری می‌کنیم.