حمایت سرمنشی سازمان ملل از پروسه صلح افغانستان

24 مارس 2017

انتونیو گوتیرس سرمنشی ملل متحد در دیدار با “صلاح الدین ربانی” وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی افغانستان، حمایت این سازمان را از پروسه صلح افغانستان اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی افغانستان با سرمنشی ملل متحد در مقر این سازمان عصر دیروز در نیویارک دیدار نمود.

در این دیدار، وزیر امور خارجه در باره چالش های امنیتی در کشور و دستآوردهای نیروهای ملی دفاعی و امنیتی افغانستان در مبارزه با این چالش ها، تلاش های حکومت در راستای صلح، روابط افغانستان با کشورهای منطقه و دستآوردهای سفر اخیر خویش به واشنگتن دی سی معلومات ارائه نمود.

وزیر امور خارجه افزود که جمهوری اسلامی افغانستان از اصلاحاتی که سرمنشی ملل متحد در این سازمان در نظر دارد، حمایت کرده و با استقبال از طرح ایجاد دفتر معاونیت سرمنشی این سازمان در بخش مبارزه با تروریزم، امیدوار است به شهروندان مستعد افغانستان فرصت کار در این دفتر فراهم گردد.

وی همچنان از خدمات ارزنده نهادهای ملل متحد در افغانستان ابراز سپاس نموده و با یادآوری از کاندیداتوری افغانستان به عضویت در شورای حقوق بشر این سازمان برای سال¬های ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۰ میلادی، اظهار امیدواری نمود که در این راستا از افغانستان حمایت صورت گیرد.

در همین حال سرمنشی ملل متحد گفت: همکاری برای موفقیت دولت افغانستان در فایق آمدن به چالش های موجود از اولویت های اساسی این سازمان بوده و ملل متحد به حمایت همه جانبه از تلاش های دولت افغانستان در راستای صلح متعهد می باشد.

سرمنشی ملل متحد اطمینان داد که این سازمان به همکاری گسترده در راستای تحکیم ثبات و تحقق اولویت های دولت افغانستان در ساحات مختلف ادامه خواهد داد.

امریکاٰ

پروسه صلح

دیدار با سرمنشی

ربانی

صلاح الدین

ملل متحد


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.