سرطان ۲۱, ۱۳۹۹

حمایت افراد سرشناس روس از نامزدی پوتین در انتخابات ریاست جمهوری

کمیسیون انتخابات روسیه لیستی را منتشر کرد که در آن نام 259 نفر از کسانی هستند که از نامزدی ولادیمیر پوتین در انتخابات ریاست جمهوری این کشور حمایت کردند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، روزنامه ایزوستیا نوشت در میان حامیان پوتین، اسامی کارن شاه نظروف کارگردان فیلم «شهر صفر»، ایگور کروتوی آهنگساز و تهیه کننده تلویزیون و برنده جایزه هنرمند مردمی روسیه (بالاترین نشان هنری روسیه)، فضانورد سرگئی کلیکاروف، ‌یوری ‌پولیاکوف ‌نویسنده ‌معروف ‌و ‌مجری ‌برنامه های فرهنگی تلویزیون و چند تن دیگر از پزشکان، شاعران و هنرمندان سرشناس روس دیده می شود.

براساس قوانین انتخابات روسیه، حداکثر 600 نفر می توانند به عنوان حامیان مورد اعتماد یک نامزد، ثبت نام شوند و به مبارزه انتخاباتی برای موفقیت نامزد مورد علاقه خود بپردازند.

پوتین که به عنوان نامزد مستقل در انتخابات ریاست جمهوری روسیه شرکت کرده است، طبق قوانین انتخاباتی روسیه، باید 300 هزار امضا شهروندان روسیه را جذب کند که ستاد انتخاباتی او تنها در چند روز اول کار خود، بیش از 400 هزار امضا جمع کرده است.

پوتین در سیزدهمین و آخرین نشست خبری خود در سال 2017 گفته بود اگرچه قصد دارد به عنوان نامزد مستقل در انتخابات شرکت کند اما امیدوار است بتواند حمایت احزاب و سازمان‌های مختلف را جلب کند.

ستاد انتخاباتی پوتین در چند روز نخست کاری، حدود 400 میلیون روبل کمک حزبی یا مردمی دریافت کرد. 400 میلیون روبل حداکثر مبلغی است که می تواند به عنوان کمک مالی به حساب نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری واریز شود.

پوتین از آغاز دوره سوم ریاست جمهوری خود (مارچ 2012)، مدودیف را به عنوان نخست وزیر روسیه منصوب کرد و توانست براساس اصلاحات انجام شده، مطابق قانون اساسی، برای یک دوره شش ساله دیگر رئیس جمهور روسیه باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *