حمایت آمریکا از عربستان برای مقابله با ایران

25 نوامبر 2017

کاخ سفید با طرح ادعاهای قبلی خود علیه ایران، تاکید کرد که واشنگتن به حمایت از عربستان در برابر ایران متعهد خواهد ماند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، به نقل از رویترز، کاخ سفید شب گذشته در بیانیه‌ای ضد ایرانی با تکرار ادعاهای واهی واشنگتن علیه تهران اعلام کرد: آمریکا همچنان به حمایت از عربستان سعودی و شرکای خود در منطقه خلیج (فارس) در برابر اقدامات ایران ادامه می دهد.

در بیانیه کاخ سفید بر اوضاع یمن اشاده شده که آمریکا همچنان بر این باور است که این درگیری های ویران کننده و آسیب هایی که بر اثر آن ایجاد شده است باید از طریق مذاکرات سیاسی پایان یابد.

کاخ سفید در این بیانیه با استقبال از اقدام نمایشی عربستان سعودی در صدور مجوز برای ارسال کمک های بشردوستانه به یمن، ادعا کرده است که ایران قصد دارد از بحران انسانی در این کشور برای پیشبرد بلند پروازی های خود در منطقه استفاده کند.

این در حالیست که تمامی نهادهای حقوق بشری حمایت‌های آمریکا از عربستان را عامل بروز فاجعه انسانی در یمن می‌دانند.

گفتنی است طبق اعلام سازمان ملل، حدود 7 میلیون نفر از مردم یمن با قحطی مواجه هستند و زنده ماندن آن‌ها به کمک های بشردوستانه بین المللی بستگی دارد.

ائتلاف نظامی به سرکردگی رژیم سعودی از 6 نوامبر سال جاری میلادی همه مرزهای هوایی، زمینی و دریایی یمن را بست تا بنابر ادعای خود از ارسال تسلیحات ایران برای نیروهای انصارالله جلوگیری کند.

سازمان ملل پیش از این از عربستان سعودی درخواست کرده بود که گذرگاه های یمن را بازگشایی کند. هماهنگ کننده امور انسانی سازمان ملل در یمن هشدار داد: «بسته ماندن فرودگاه ها و دو شهر بندری در یمن ممکن است تلاش های بین المللی در زمینه مهار وبا و خطر قحطی را بی نتیجه کند.»

عربستان سعودی از مارچ 2015، بدون مجوز سازمان ملل در تلاش برای احیای قدرت همپیمان نزدیک خود منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی یمن و همینطور تضعیف جنبش انصارالله، یمن را هدف حملات مرگبار هوایی قرار داده است. در این حملات تاکنون هزاران یمنی از جمله زنان و کودکان بی‌گناه به شهادت رسیده‌اند.

آمریکا،

ایران،

عربستان،

مقابله،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.