حریق چهار تُن مواد مخدر در ولایت بغلان

۶ جدی ۱۳۹۵

مقدار چهار تُن مواد مخدر از سوی پولیس مبارزه با مواد مخدر ولایت بغلان با حضور داشت رییس قطعات خاص معینیت مبارزه علیه مواد مخدر وزارت امور داخله امروز دوشنبه ( 6 قوس ) در دشت کرکر شهر پلخمری حریق شد.

نظام الدین نظام مدیر مبارزه با مواد مخدر پولیس ولایت گفت، این مقدار مواد مخدر حریق شده شامل 22 کیلوگرام هیرویین، 294 کیلوگرام مورفین، 544 کیلوگرام تریاک، 2347 کیلوگرام چرس، 20 کیلوگرام کودین، 21 کیلوگرام نرکودین، 1 کیلوگرام لکتوز، 270 گرام نشایسته، 9 کیلوگرام مواد قندی، 9100 لیتر مشروبات الکی و 509 گرام شیشه می شود که از ماه قوس سال 1393 الی شروع سال 1395 از سوی ارگانهای امنیتی و کشفی این ولایت بدست آمده است.

به گفته آقای نظام در پیوند به قاچاق مواد مخدر حریق شده 156 قاچاقچی بازداشت شده که پرونده های شان غرض رسیده گی به دادستانی محول شده و 91 عراده واسطه نقلیه مختلف النوع که حامل مواد مخدر بوده گرفتار شده است.

درعین فضل الحق اندرابی ریس مبارزه با مخدر ولایت بغلان از افزایش دو برابری ساحه کشت مواد مخدر درین ولایت نگرانی می کند.

آقای اندرابی می گوید، بنابر بدتر شدن اوضاع امنیتی در دوسال گذشته کمپاین تخریب مزارع کوکنار و چرس در ولایت بغلان انجام نشده است و همچنان نارضایتی کشاورزان از محصولات زراعتی شان بنابر پایان بودن قیمت ها به کشت کوکنار و چرس روی آورده اند.

وی از حکومت می خواهد که بخاطر از بین بردن مزارع کوکنار و جلوگیری از کشت آن در تأمین امنیت و فراهم سازی بدیل معیشت به کشاورزان اقدامات جدی نماید.

از سوی هم مل پاسوال امام الدین مطمین ریس قطعات خاص معینیت مبارزه علیه مواد مخدر وزارت امور داخله، همکاری مردم را در قسمت از بین بردن کشت و تولید مواد مخدر مؤثر خوانده از مردم خواست که نیروهای امنیتی را درین زمینه همکاری کنند.

به اساس معلومات آقای مطمین در جریان سال 1395 در نتیجه 2536 عملیات انجام شده از سوی ارگانهای کشفی و امنیتی در سطح کشور 91 لابراتوار و کارخانه تولید مواد مخدر تخریب، 541 تُن مواد مخدر مختلف النوع و مشروبات الکلی کشف و بدست آمده و 541 نفر مظنون در پیوند به قاچاق آن بازداشت شده اند.

این درحالیست که مسؤلان مبارزه با مواد مخدر ولایت بغلان می گویند، بر اساس ارقام ارایه شده در سال 2009 میلادی 52 هزار تن درین ولایت معتاد به مواد مخدر و ادویه جات روان گردان بوده اند بنابر افزایش ساحه کشت و تولید مواد مخدر در سالهای اخیر این رقم نیز افزایش یافته است.

محراب الدین ابراهیمی

بغلان،

تریاک،

چرس،

حریق،

معتاد،

مواد مخدر،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.