حریری: روسیه مانع شکست اسد شد

نخست وزیر مستعفی لبنان در گفتگو با مجله “الرجل” تصریح کرد که اگر روسیه در نبرد با داعش در سوریه وارد عمل نمیشد پیروزی بشار اسد رئیس جمهوری سوریه در این جنگ امکان نداشت.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، سعد حریری نخست وزیر مستعفی لبنان، این اظهارات خود را با بد گویی از ایران شروع کرده افزود: حسن روحانی کسی نیست که برای ما تصمیم بگیرد که چکار کنیم. ایران تلاش می‌کند قدرت خود را در منطقه نشان دهد و تبلیغاتی که ایرانی‌ها می‌کنند و خود را کسانی نشان می‌دهند که در سوریه قدرت دارند بخشی از این موضوع است اما این “تحکم” کجاست.

حریری با اشاره با اینکه محمد بن سلمان ولیعهد سعودی درایت حل هر گونه چالش و مشکل را دارد گفت: فعلا در عربستان نسل جوان روی کار آمده است و محمد بن سلمان کسی است که ما شاهد هستیم برای اشاعه چنین امیدی تلاش میکند.

نخست وزیر مستعفی لبنان در ادامه گفت: ملک سلمان نیز حافظه خوبی دارد و هیچ چهره و اسمی را فراموش نمی‌کند. او نیز دیدگاهی برای توسعه ریاض به طور گسترده دارد و این کار را با جمع کردن میراث گذشته و نگاهش به آینده صورت می‌دهد. از این رو امروز شاهد دستاوردهایی هستیم که او زمانی که امیر ریاض بود، در سر می‌پروراند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *