حامی تروریسم تقدیر می‌شود و دشمن تروریسم تقبیح

۲۰ جدی ۱۳۹۶

بحث فاطمیون این روزها بحث داغ رسانه‌ها است و همه رسانه‌ها غربی به نقد این جریان می‌پردازند و استاد محقق معاون ریاست اجراییه و رهبر حزب وحدت اسلامی را نکوهش می‌کنند بخاطر حرف‌های که در کانفرانس بیداری اسلامی زده بود توسط ارگ، ریاست اجراییه، بعضی از اعضای مشرانوجرگه، بعضی از سیاسیون و رسانه‌ها مورد نکوهش قرار گرفت.

استاد محقق از سردار قاسم سلیمانی و دیگر گروه‌ها درگیر جنگ در سوریه در مقابل گروه تروریستی داعش اظهار قدردانی کرد و پیروزی جنگجویان مسلمان را در مقابل گروه تروریستی داعش تبریک گفت، این اظهارات محقق بود که موج از اعتراض‌ها را به همراه داشت.

اما یک ماه بعد سید حامد گیلانی رییس حزب محاذ ملی در یک کانفرانس مطبوعاتی گفت که فرمانده‌های گروه طالبان مسلح در افغانستان استند و این دقیق حرفی بود که سازمان استخباراتی پاکستان یا ISI همواره می‌گوید و این بار این صدا از گلوی یک شهروند افغانستان و رییس حزب برون شد که فقط ریاست امنیت ملی و رییس پشین امنیت ملی این کار سید حامد گیلانی را نکوهش کردند.

ریاست امنیت ملی گفت که این کار خلاف منافع ملی و غیر مسئولانه است و رییس پشین امنیت ملی رحمت الله نبیل طبق معمول چند مورد از کارهای که نشان میدهد سیدحامد گیلانی با شبکه تروریستی حقانی رابطه دارد را فاش کرد.

رحمت الله نبیل در صفحه رسمی فیسبک خود نگاشته است «بار ها نظاميان و اعضای استخبارات پاكستان جهت اغفال اذهان جامعه بين الملل چنین اظهاراتى داشته اند، تنها اينبار خواستند تا با توجه به وضعيت جاری در افغانستان، همان اظهارات را از حنجره پير صاحب، سيد حامد “گيلانى” به گوش جهانيان برسانند!»

نبیل در ادامه این نوشته خود دست به یک سری افشاگری‌ها زده است و گفته که « سید حامد “گیلانی” چندمين بار است كه يكى از مسؤولان خطرناك شبكه حقانى را به اسم “شيرخان” از اسلام آباد پاكستان به كابل توسط وسايط نقليه خود انتقال داده با همكارى و هدايت مستقيم يك تن از افراد كليدى حكومت وحدت ملى زمينه ملاقات هاى شخص مذكور را همرای “أنس حقانى” فراهم، و در تفاهم با يكتعداد از افراد و أشخاص دولتى در صدد رهايى “أنس حقانى” هستند.»

نبیل ضمن انتقاد از سیاست حکومت گفته است که « اينكه همین بزرگواران، در مقابل چنین خوش خدمتى ها از پاكستان و شبكه حقانى چی توقع دارند؟ نميدانم! اما اینقدر ميتوانم بگويم كه از شبكه حقانى و پاكستان جز ترور، انتحار و كشتار مردم بيگناه چيزى دیگر بدست نخواهد آمد و داشتن توقعی غیر از اينها نه تنها حماقت، بلكه خيانت بزرگی در حق شهداى كشور عزيز ما نیز خواهد بود.»

نبیل ضمن تاکید بر این که داعش در افغانستان وجود ندارد و حکومت را متهم به سرپوش گذاشتن بر سر کارهای شبکه‌ حقانی می‌کند، گفته « حكومت دقيق ميداند حملات انتحارى در كابل اکثراً از جانب شبكه حقانى صورت گرفته است، ولی مسئوليت آنها را به اصطلاح “داعش” بر دوش دارد!»

حال اگر این اتهام‌ها در مورد سیدحامد گیلانی درست باشد، چرا حکومت در مورد این شخص اقدام نمی‌کند؟ چرا وقتی‌که حکومت می‌داند حملات تروریستی را شبکه حقانی انجام می‌دهد، داعش را بزرگ‌نمایی می‌کند؟ چرا بر سر کارهای شبکه حقانی سرپوش داعش را می‌گذارد؟ چرا سید حامد گیلانی که توسط امنیت ملی متهم به گفتن سخنان غیر مسئولانه و خلاف منافع ملی شده است مورد بازپرس قرار نمی‌گیرد؟

انس حقانی مشهور به عبدالله برادرناتنی  سراج الدین حقانی رهبر فعلی شبکه حقانی وپسر جلال الدین حقانی است، انس حقانی در سال 1393 توسط ریاست امنیت ملی همراه با حافظ رشیدفرزند محمد عمر یکی دیگر از اعضای شبکه حقانی بازداشت شد اما با گذشت چندین سال این افراد و افراد دیگر شبکه حقانی و دیگر شبکه‌های هراس افگن در زندان‌ها افغانستان استند و بارها حکم اعدام شان صادر شده است اما بنابر دلایل دوباره این حکم منتفی شده و حال به گفته نبیل افراد کلیدی حکومت در همکاری سیدحامد گیلانی در صدد رهایی انس حقانی استند.

حکومت کجای ماجرا قرار دارد و چرا در مورد انس حقانی و دیگر بازداشت شده های به مردم افغانستان پاسخ‌ نمی‌گوید؟ آیا قرار است زندانیان طالبان و شبکه حقانی هم طی کدام پروسه صلح آزاد خواهند شد؟ آیا شورای عالی صلح بخاطری در افغانستان ایجاد شده است که هراس افگنان را رها کند؟ آیا برنامۀ که برای آوردن حزب اسلامی ریختند و با وجود که مسئولیت چندین حمله انتحاری را به عهده گرفته بود او را به افغانستان آوردند و زندانیان شان را رها کردند، این برنامه بخاطر آوردن طالبان نیز ریخته شده؟

حال بحث این‌که فاطمیون کی‌ها بودند و چرا این لشکر ایجاد شد در یک بحث مفصل خواهیم پرداخت اما اگر چند کشور اسلامی در مقابل یک گروه تروریستی برای شکست شان مبارزه کنند و پیروز شوند و کسی پیروزی شان را مبارکبار بگوید خیلی بهتر است از گروه‌ها تندرو اسلامی که انتحاری می‌کنند و بعد از با چشم سفید میایند و به پروسه صلح می‌پیوندند و دوباره به سخنان عالمانه روی میاورند، انگار که مسئولیت حملات انتحاری را به عهده نگرفته اند و هیچ مسلمان در این حملات انتحاری شان کشته نشده است

 

ندیم پارسینا

 

حزب اسلامی

حقانی

داعش

فاطمیون


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.