جولان از اسرائیل نخواهد شد

IMG13134359معاون وزیر خارجه سوریه می‌گوید کشورش به هر قیمت ممکن بلندی‌های اشغال ‌شدۀ جولان را از رژیم اسرائیل پس می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، فیصل مقداد معاون وزیر خارجه سوریه در گفت‌وگو با شبکه خبری المیادین، تاکید کرد که از بین گزینه‌های موجود گزنیه نظامی نیز برای باز گرداندن جولان اشغالی مطرح است.

سخنان فیصل مقداد در واکنش به ادعاهای بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم اسرائیل مطرح شد. نتانیاهو طی سخنانی ادعا کرده بود که سوریه باید بلندی‌های جولان را برای همیشه فراموش کند و جولان تا همیشه متعلق به این رژیم خواهد بود.

مقداد همچنین تاکید کرد که جولان سوریه اشغال شده است و بر اساس قطعنامه‌های بین المللی اشغال شده است و نتانیاهو مثل همیشه دروغ می‌گوید و حضور نیروهای بین المللی در این منطقه گواهی بر این مدعا است.

معاون وزیر خارجه سوریه همچنین افزود: ما هیچ گاه از گزینه مقاومت دست نخواهیم کشید. اسرائیل می‌خواهد ما را تحریک کند؛ ولی هیچگاه زیر بار نخواهیم رفت.

فیصل مقداد گفت معارضانی که با اسرائیل تعامل داشته‌اند هیچ نقشی در حل بحران سوریه نخواهند داشت و همه مردم سوریه به آزادی تمامی سرزمین خود از اشغال اسرائیل ایمان دارند.