جنرال دوستم: دشمن افغانستان دوست پاکستان است

۱۰ سنبله ۱۳۹۴

جنرال دوستم 30 اسدسترجنرال عبدالرشید دوستم معاون اول ریاست جمهوری افغانستان به کابل بازگشت و حکومت پاکستان را متهم به عوام فریبی کرده و گفته است که دشمن افغانستان دوست پاکستان است.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، آقای دوستم پس یک ماه جنگ و حضور در خط مقدم جنگ با شورشیان در شمال افغانستان، به کابل بازگشت و در جمعی از اراکین دولتی و نمایندگان مجلس حکومت پاکستان متهم به عوام فریبی کرد.

در همین حال معاون اول ریاست جمهوری از روسیه خواست تا به نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان تسلیحات فراهم کند.

جنرال عبدالرشید دوستم خطاب به ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه گفت که در امر مبارزه با داعش خاموش ننشیند و به نیروهای افغان اسلحه و طیاره های جنگی بدهد.

آقای دوستم گفت که داعش در افغانستان عملاً درگیر جنگ است و این گروه نه تنها افغانستان را بلکه کشورهای آسیای مرکزی و حتا روسیه را نیز تهدید می کند.

معاون ریاست جمهوری تاکید کرد که پاکستان در تمام جنگهای افغانستان دخیل است و استخبارات نظامی پاکستان “آی اس آی” این جنگها را مدیریت می کند.

همچنین آقای دوستم از شورای امنیت سازمان ملل متحد خواست تا بر پاکستان فشار آورد و آن کشور را در فهرست سیاه کشورهای حامی دهشت افگنان درج کند.

معاون اول ریاست جمهوری افغانستان ملا اختر محمد منصور، رهبر جدید طالبان، را جاسوس خود خواند، او افزود که ملا منصور زمانی در نزدش اسیر بود.

عملیات نظامی به رهبری جنرال دوستم در ولایت های شمالی افغانستان که از چند هفته به اینسو جریان داشت، با انتقاداتی نیز روبرو شد و شماری وی را به نسل کشی و هدف قراردادن پشتون های ساکن در آن مناطق متهم کردند.

هم جنرال دوستم و هم کسانیکه در این عملیات همراه وی بودند این انتقادات را رد کرده و منتقدان را جاسوسان استخبارات پاکستان خطاب کردند.

آقای دوستم در یک ماه گذشته جنگ علیه شورشیان طالب داخلی و خارجی را در ولایت فاریاب و سرپل مدیریت کرد و خودش با پوشیدن زره و سوار بر تانک در جبهات گرم نبرد با شورشیان قرار گرفت و جنگید.

پاکستان

دشمن

دوست

دوستم

شمال

فریب


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed