جنرال دوستم در خط مقدم جنگ در ولایات شمالی افغانستان

۱۰ اسد ۱۳۹۴

دوستمجنرال عبدالرشید دوستم، معاون اول ریاست جمهوری افغانستان از دو هفته به این طرف در ولایات شمالی افغانستان رفته و مصروف هماهنگی مردم و نیروهای امنیتی کشور در جنگ با طالبان است.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، آقای دوستم پس از آن به ولایات شمالی افغانستان و بخصوص در ولایت فاریاب “زادگاهش” رفت که گروه طالبان به عملیات های نظامی اش در ولایت فاریاب، قندوز، بدخشان و سرپل شدید بخشیده است.

طالبان در یک اقدام بی سابقه با راه اندازی حملات نظامی شماری از ولسوالی ها را در ولایت فاریاب، بدخشان و قندوز از کنترل نیروهای دولتی خارج کردند و بیرق سفید خود را که نشانه ای از حاکمیت امارت اسلامی در افغانستان است به اهتزاز در آوردند.

در همین روزها معاون ریاست جمهوری سر گرم ملاقات با سران قوم، هماهنگی و بسیج ساختن مردم علیه گروه طالبان در ولایات فاریاب، قندوز، سرپل، بدخشان و بلخ می باشد.

عبدالرشید دوستم با جمعی از فرماندهان سابق جهادی و متنفذین قومی و بخصوص سران قوم ازبک در تلاش جلوگیری حملات طالبان و پیشروی آنان در ساحات مختلف ولایات شمالی افغانستان هستند و آقای دوستم به طالبان داخلی هشدار داده است که دست از جنگ بکشند و مبارزات خویش را علیه طالبان خارجی آغاز نمایند.

معاون ریاست جمهوری خطاب به طالبان افغانی گفه است که در صورت دست به ازجنگ نکشند و علیه طالبان خارجی که در شمال افغانستان مصروف نبرد با نیروهای امنیتی افغان هستند، قیام نکنند با شروع حملات نظامی مردمی و دولتی به هیچ طالبی رحم نخواهد و همه را در میدان جنگ خواهد کشت.

گفتنی است که روز گذشته نيروهاى كمكى خيزش هاى مردمى از نقاط مختلف قطغن به قلعه ذال ولايت قندوز رسيدند و قرار است امروز (شنبه ۱۰ اسد) قطعات خاص كماندو – چيريكـ از جوزجان نيز به قندوز برسند وهمزمان عمليات تصفيوى را در نقاط مختلف قطغن آغاز نمايند.

جنرال پير محمد خاكسار مشاور نظامى معاونيت اول رياست جمهورى با هماهنگى با عبدالروف ابراهيمى و قوماندانان محلى نيروهاى مردمى از جمله قوماندان نبى باتور در كنار نيروهاى امنيتى با حمايت نيروهاى آيساف موظف به خلع سلاح و پاكسازى گروپ هاى مسلح طالبان در حوزه قطغن مى باشند.

نقش بزرگان قومى در تسليمى و خلع سلاح طالبان محلى و افغان از اهميت خاصى برخوردار است.

جنرال دوستم از طريق متنفذين قومى كمپاين “جلوگيرى قتل برادر مسلمان توسط برادر مسلمان” را آغاز نموده است كه در نتيجه اكثريت طالبان محلى و طالبان افغان در نتيجه تشويق و فشار بزرگان و اقارب شان نه تنها آماده پيوستن به پروسه صلح شدند بلكه بخشى آماده همكارى در عمليات پاكسازى از ميان طالبان در مقابل طالبان خارجى شده اند.

جنرال

جنگ

دوستم

سرپل

شمال

فاریاب

قندوز


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed