جشن و پایکوبی یهودیان و اعراب در یک کشور اسلامی

۷ جدی ۱۳۹۵

جنبش حماس، استقبال بحرین از یک هیأت اسرائیلی را خیانت به کشور بحرین و امت اسلام دانسته و جشن و پایکوبی آنها را در این کشور محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه به نقل از تسنیم، جنبش مقاومت اسلامی “حماس” در محکومیت استقبال بحرین از یک هیات اسرائیلی تندرو بیانیه ای را صادر کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، متن این بیانیه به شرح زیر است:

با توجه به گسترش دامنه همبستگی محافل بین‌المللی با مساله فلسطین و حمایت آنها از حقوق حقه فلسطینیان و همچنین افزایش جنبش های بین‌المللی تحریم رژیم اسرائیل، ما در جنبش مقاومت اسلامی حماس از اقدام گروهی از شخصیت‌ها و تاجران کشور بحرین در استقبال از یک هیئت صهیونیستی تندرو و نژادپرست و پایکوبی خفت‌بار و اهانت آمیز با اعضای این هیئت ابراز تعجب می‌کنیم و آن را شدیدا محکوم می‌نماییم.

حماس افزود: ما این اقدام را اهانت به خود کشور بحرین و تمامی فرزندان امت اسلام و جریحه دار کردن احساسات ملت فلسطین می‌دانیم که صهیونیست‌ها هر روز در برابر دیدگان جهانیان جنایاتی را علیه این ملت مرتکب می‌شوند.

در همین راستا، از کشور بحرین و دیگر کشورهای عربی و اسلامی می‌خواهیم تمامی شیوه‌های عادی‌سازی روابط با دشمن صهیونیستی را متوقف سازند.

«تایمز» اسرائیل روز دوشنبه نوشت: تعدادی از خاخام‌های یک جنبش تندرو به نام «حباد» به مناسبت عید یهودی «حانوکاه» و به دعوت «حمد بن عیسی آل خلیفه» شاه بحرین به این کشور رفته‌اند و با مقامات بحرینی به جشن و پایکوبی پرداخته‌اند.

بحرین پیشتاز عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی در منطقه است. بر اساس اسنادهای منتشر شده از ویکی‌ لیکس «خالد بن احمد آل خلیفه» وزیر خارجه بحرین بارها بر آمادگی خود برای دیدار با بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی تاکید کرده است.

علمای بحرین روز گذشته در بیانیه‌ای عادی‌سازی روابط بین رژیم آل خلیفه و رژیم صهیونیستی را اقدامی تحریک‌آمیز و خطرناک توصیف کردند.

گفتنی است این فرقه یهودی در سال 2009 فتوای صادر کرده بودند که ” کشتن شیرخواران عرب جایز است”.

اسرائیلی،

پایکوبی،

عرب،

عید یهودی،

یهودیان،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.