تیم انتخاباتی داکتر زلمی رسول تکمیل شد

2 اکتبر 2013

براساس گزارش ها تیم انتخاباتی داکتر زلمی رسول از کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری کشور از داخل ارگ ریاست جمهوری تکمیل شده است.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، داکترزلمی رسول که هم اکنون در پست وزارت امور خارجه کشور ایفای وطیفه می کند از کاندیدای مورد نظر حامدکرزی رئیس جمهور کشور است.

براساس گزارشهای ابتدایی، تیم انتخاباتی داکتر زلمی رسول به معاونیت ضرار احمد مقبل عثمانی وزیر مبارزه علیه مواد مخدر و داکتر صادق مدبر که تا چندی قبل ریاست دارالانشاه اداره امور را به عهده داشت، تکمیل شده است.

رئیس جمهور کرزی در حاشیه جلسه مجمع اقتصادی اروپا-آسیا در چین گفته بود که داکتر زلمی رسول از کاندیدای مورد حمایت او در انتخابات ریاست جمهوری سال 1393 است.

از آغاز روند ثبت نام کاندیدای ریاست (24 سنبله) تا کنون بسم الله شیر از تاجران ملی کشور و داکتر عبدالله عبدالله رئیس ایتلاف ملی افغانستان رسما در کمیسیون مستقل انتخابات حضور پیدا کرده و ثبت نام کرده اند.

قرار است روند ثبت نام کاندیدان ریاست جمهوری تا یک هفته دیگر ادامه داشته باشد.

زلمی رسول متولد کابل از لیسه استقلال فارغ و با یک سکالرشیپ تحصیلات عالی وارد پاریس مرکز فرانسه گردید که تحصیلات عالی اش را به پایه دوکتورا در آنجا به اتمام رساند.

او به لسان های دری، پشتو، انگیسی، فرانسوی و ایتالویی بلدیت کامل دارد، لسان عربی را نیز می داند.

 او در جون 2002  مشاور امنیت جمهوری اسلامی افغانستان ایفای خدمت نموده علاوتاً در قسمت هماهنگ سازی فعالیت های امنیت و سیاست خارجی کشور از 2001 بدین سو، همراه با حامد کرزی رییس جمهوری داشته است.

داکتر زلمی رسول قبل از پست مشاوریش بحیث رییس هوا نوردی ملکی ایفای وظیفه می کرد او در کنفرانس بن همراه با دیگر رجال دولتی افغانستان، از جمله اشتراک کنندگان کلیدی این کنفرانس بود.

زلمی رسول در لویه جرگه اضطراری 1998 سکرتریت آنرا که به ریاست حامد کرزی، دایر گردید، به عهده داشت.

داکتر زلمی رسول در جنوری 2010 منحیث وزیر امور خارجه افغانستان آرای مردم را از ولسی جرگه کسب نمود.

ارگ

تیم کرزی

داکتر

رسول

ریاست جمهوری

زلمی

کاندیدای


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.